środa, 20 kwietnia 2016 11:24

Dała oszustom 82 tysiące!

To się w głowie nie mieści. 80-letnia mieszkanka Izbicy myślała, że pomaga córce, która wpadła w finansowe kłopoty, i przekazała złodziejom dorobek swojego życia - aż 82 tysiące złotych. - Tak wielkiego oszustwa metodą „na wnuczka” jeszcze u nas nie było - mówi Piotr Wasilewski z krasnostawskiej policji.

środa, 20 kwietnia 2016 11:23

Wymusił na skrzyżowaniu

Do bardzo groźnego wypadku doszło na skrzyżowaniu drogi powiatowej z wojewódzką nr 818. Kierowca Audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dostawczemu busowi i oba pojazdy zderzyły się. Kierowcy i pasażer osobówki z ciężkimi obrażeniami ciała trafili do włodawskiego szpitala.

środa, 20 kwietnia 2016 11:22

Przykuty do oddziału

Wyrzekła się go rodzina, a urzędnicy mimo sądowego wyroku nie kwapią się z umieszczeniem w domu pomocy społecznej. Przez to Mirosław K. z Ludwinowa koło Chełma od ponad roku leży na oddziale wewnętrznym chełmskiego szpitala.

środa, 20 kwietnia 2016 11:21

Nasi stypendyści

Już po raz trzynasty Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Wśród blisko 140 wyróżnionych nie zabrakło mieszkańców Chełma, Krasnegostawu i Włodawy.

środa, 20 kwietnia 2016 11:21

Dyrektor, kierownik biedy nie mają

Ci, którzy zaczynają ścieżkę kariery za biurkiem w ratuszu od niższego szczebla, na kokosy nie mają co liczyć. Ale przeskok na kolejne stanowisko w magistracie to już grubszy portfel co miesiąc, a z czasem wcale niemałe pieniądze.

środa, 20 kwietnia 2016 11:20

Zdążą z boiskiem przy Ósemce?

Przedłużają się prace nad projektem boiska przy ZSO nr 8, inwestycji realizowanej w ramach budżetu obywatelskiego. Autorzy pomysłu obawiają się, że miasto nie zdąży wybudować boiska w tym roku. Urzędnicy zapewniają, że wszystko jest pod kontrolą i zdążą nie tylko z boiskiem, ale również bieżnią, realizowaną w ramach inicjatyw lokalnych.