Aktualności
czwartek, 21 kwietnia 2016 08:13

Ostatnia droga prof. Gilowskiej

– Czy można być jednocześnie zdyscyplinowanym, wymagającym, a jednocześnie roztaczającym wokół siebie atmosferę sympatii i życzliwości? Można – mówił podczas uroczystości pogrzebowych prof. Gilowskiej prezydent RP Andrzej Duda. Wcześniej odznaczył wicepremier pośmiertnie Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

czwartek, 21 kwietnia 2016 08:11

Zła pogoda? Żaden problem

Jeszcze w tym roku system wspomagający lądowanie w świdnickim porcie lotniczym ma zmienić kategorię na wyższą. Oznacza to, że piloci będą mogli lądować przy gorszej pogodzie i słabszej widoczności.

czwartek, 21 kwietnia 2016 08:02

Radny na rzecznika

Od minionego czwartku radnemu miejskiemu ze Świdnika została powierzona funkcja rzecznika wojewody lubelskiego. Radosław Brzózka w lubelskim urzędzie pracuje od lutego. Wcześniej był zatrudniony w starostwie powiatowym w Świdniku.

czwartek, 21 kwietnia 2016 07:56

Komunikacyjne zacieśnianie więzi

Nowe połączenie ma rozwiązać problem dojazdu mieszkańców w kierunku cmentarza. Autobusy trzeciej dziennej linii najprawdopodobniej będą dojeżdżać na Felin. Przedstawiciele ratusza tłumaczą, że o konkretach będą rozmawiać z władzami Zarządu Transportu Miejskiego jeszcze w kwietniu.

czwartek, 21 kwietnia 2016 07:55

Problem nie tylko kraczący

Ponad 50 gniazd gawronów naliczył radny miejski przy Przedszkolu nr 2, ale problem jest dużo większy. Ptaki z okolic PZL i dawnych obiektów Avii przeniosły się na drzewa w centrum Świdnika. Mieszkańcy apelują o prześwietlenie koron drzew, na których gawrony zbudowały gniazda. W tej chwili nic jednak nie da się zrobić. Urzędnicy muszą czekać do jesieni.

czwartek, 21 kwietnia 2016 07:53

Złote pióro już czeka!

Już w najbliższy czwartek będzie kolejna szansa na przetestowanie swoich umiejętności bezbłędnego pisania. Organizatorzy zapraszają na ósmy już Wojewódzki Konkurs Ortograficzny im. dra Sławomira Myka.

czwartek, 21 kwietnia 2016 07:51

Obywatele mogą więcej

Mieszkańcy osiedla Wschód w Świdniku regularnie zwracali uwagę, że w ich okolicy brakuje placu zabaw. Przedstawiciele ratusza tłumaczyli z kolei, że pieniędzy nie starcza na wszystko. Ale w tym roku plac zabaw powstanie – urzędnicy właśnie ogłosili przetarg na jego budowę. Wszystko za sprawą Budżetu Obywatelskiego.

czwartek, 21 kwietnia 2016 07:48

Wspominanie pradziejów

Były pokazy historyczne, rekonstrukcje, wystawy, uroczystości szkolne, koncerty i występy. Niemal cały miniony tydzień upłynął w Świdniku pod hasłem obchodów rocznicy 1050-lecia chrztu Polski.

czwartek, 21 kwietnia 2016 07:48

Uczulamy alergików

W Świdniku będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji alergologicznych w ramach trwającego od 18 do 24 kwietnia „Tygodnia Edukacji nt. Anafilaksji”. Akcja jest częścią kampanii „Przygotuj się na wstrząs!”, objętej patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

czwartek, 21 kwietnia 2016 07:46

Spokojnie przy 500 plus

Kilkaset rodzin już ma pieniądze na kontach. Więcej niż połowa uprawnionych złożyła wnioski. Na tych wszystkich, którzy mają pytania i wątpliwości, będą czekać w Świdniku w najbliższą środę urzędnicy wojewody.

Strona 5 z 2338