Aktualności
poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:38

Groził, że wysadzi blok w powietrze

Nie wiadomo, co się stało, ale coś doprowadziło 53-letniego mieszkańca Woli Żółkiewskiej do ostateczności. Mężczyzna groził, że wysadzi w powietrze budynek, w którym mieszka trzynaście rodzin! Na szczęście do tragedii nie doszło. - Czegoś takiego to jeszcze u nas nie było - mówi Aneta Grabek, sołtys miejscowości, w której rozegrały się dramatyczne chwile.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:37

Co się stało z Wiolettą?

Krasnostawscy policjanci poszukują zaginionej 35-letniej Wioletty Domańskiej. Kobieta wyszła z domu 30 marca i słuch po niej zaginął.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:36

Bezpieczniej w Łopienniku Dolnym Kolonii

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda Robert Gmitruczuk podpisali z gminą Łopiennik Górny umowę dotyczącą udzielenia dotacji na „Rozbudowę drogi gminnej w Łopienniku Dolnym Kolonii”.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:33

Zagłosuj na siłownię

W związku z przystąpieniem gminy Krasnystaw do konkursu „Nestlé Porusza Polskę: Porusz swoją okolicę” mieszkańcy gminy mogą głosować na wybudowanie siłowni zewnętrznej w jednej z trzech miejscowości - Białce, Siennicy Nadolnej i Widniówce.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:31

Białorusini w Krasnymstawie

Zacieśnia się współpraca powiatu krasnostawskiego z Białorusinami z Rejonu Małoryta. W ubiegłym tygodniu goście zza wschodniej granicy odwiedzili m.in. siedzibę starostwa, SP ZOZ i krasnostawską Mleczarnię.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:30

Adam Szpak odznaczony

Adam Szpak został odznaczony Kombatanckim Krzyżem Zwycięstwa. Ze względu na zły stan zdrowia wyróżnienie odebrał jego syn, czyli starosta krasnostawski Janusz Szpak.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:28

Czytelniczy odlot w Jedynce

Nietypowa akcja w klasie IIIa SP nr 1 w Krasnymstawie. Uczniowie wzięli udział w tzw. czytelniczym odlocie, w sposób oryginalny prezentując dwoje ulubione książki.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:27

Tola szuka domu

Słodki, czarny kundelek o wdzięcznym imieniu Tola szuka nowego domu. Psiaka, gdy był szczeniaczkiem, znaleziono w hydroforni w Wierzchowinach. Dziś ma 1,5 roku.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:27

Radny zaatakował CIS

Sławomirowi Stafijowskiemu, radnemu miasta Krasnystaw, nie podoba się to, że Centrum Integracji Społecznej ma wykonać materiały promujące miasto. - Nie zgadzam się, żeby jednostka miejska była konkurencją dla firm prywatnych - mówił na ostatniej sesji. - Działamy zgodnie z prawem - ripostuje Marek Piwko, kierownik CIS.

poniedziałek, 18 kwietnia 2016 08:26

I LO szkołą innowacji!

I LO w Krasnymstawie, jako jedyna szkoła z powiatu, otrzymało statuetkę „Szkoła Innowacji” przyznawaną przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Popularny Jagiełło znalazł się wśród kilku szkół nagradzanych podczas wszystkich dotychczasowych edycji przedsięwzięcia.

Strona 10 z 2338