środa, 04 maja 2011 12:30

Jest nowa skarbnik

Napisane przez  Administrator
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

(28 kwietnia) Głównym puntem króciutkiej (1,5-godzinnej) sesji Rady Miejskiej we Włodawie była uchwała dotycząca wyboru nowej skarbnik Elżbiety Torbicz. Wybrano ją jednogłośnie. Przyjęto również dwa sprawozdania i zapoznano się z dwoma informacjami. Najciekawsze były jednak, jak zawsze, interpelacje.

Interpelacje, wnioski i zapytania radnych zaczął Krzysztof Jarząbek. Pytał o kilka spraw, m.in. ciąg pieszy przy ul. Witosa, dziury na zjedzie ul. Lubelskiej w ul. Podzamcze oraz poruszył kwestię braku miejsc parkingowych w mieście, by ich nie tracić w wyniku nowych rozwiązań (nowe parkingi nie powinny być projektowane bez konsultacji w zaciszu biurek, tylko bardziej dla mieszkańców). Radna Wiesława Puchala poruszyła kwestię bezpańskich psów w mieście i braku reakcji straży miejskiej na ten problem. Zainteresowała się również możliwością zbierania zużytych leków oraz kwestią bezpłatnych szczepień HPV. Radna Beata Rudziewicz poruszyła sprawę braku placów zabaw i boisk na osiedlu Kraszewskiego. Wiesław Muszyński złożył aż 6 interpelacji - w pierwszej poparł wniosek B. Rudziewicz. Ponadto zauważył, że brakuje oznaczenia nośności mostu drewnianego na Włodawce, poruszył też kwestię czasu remontu ulic. Długiej i Żołnierzy WiN (to drogi powiatowe, ale remont „męczy” mieszkających tam ludzi), braku wiaty na przystanku przy ul. Chełmskiej. Na koniec chciał się dowiedzieć o oficjalnym stanowisku burmistrza w sprawie budowy wieży telefonii komórkowej oraz o przyczyny braku aktualizacji strony internetowej MOSiR.
Ostatnie interpelacje zadawała radna Joanna Szczepańska. Miała trzy sprawy: fatalny stan płyty boiska przy SP nr 2, konieczność zmiany tablicy na cmentarzu wojennym (jest tam tablica informująca o cmentarzu „wojskowym”), czy będą wycinane drzewa przy al. Piłsudskiego.
Następnie radni podjęli uchwały w sprawach: zmian w budżecie miasta, odwołania i powołania skarbnika gminy miejskiej Włodawa. Nowa skarbnik Elżbieta Torbicz została przywitana kwiatami i pocałunkami.
Przyjęto bez uwag dwa sprawozdania: z realizacji zadań Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Miejskiej Włodawa w 2010 r. z realizacji „Programu Przeciwdziałania Narkomanii” w 2010 r. Radni zapoznali się także bez dyskusji z informacjami dotyczącymi działalności Włodawskiego Domu Kultury w 2010 r. i z realizacji inwestycji drogowych realizowanych z tzw. „schetynówkami” w 2010 r.
Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania radnych też poszły gładko. Mówił głównie burmistrz Jerzy Wrzesień. Ad ul. Witosa - wszystkie usterki są poddawane analizie; skrzyżowanie Podzamcze-Lubelska - sprawdzimy; miejsca parkingowe - robimy wszystko, co możliwe, by było ich jak najwięcej; pojemniki na przeterminowane leki - na pewno wprowadzimy tego typu rozwiązanie; program HPV - spróbujemy te szczepienia zrealizować, popatrzymy tylko w budżet (na I etap potrzeba ok. 50 tys. zł); place zabaw na osiedlu Kraszewskiego - to musi być certyfikowany plac i monitorowany, zatem musi to potrwać - place zabaw będą sukcesywnie realizowane; boisko przy „Dwójce” - niczego nie mogę obiecać, bo są „Orliki”; most na Włodawce - będzie przeprowadzona kolejna kontrola w tym roku; co do tonażu, to na pewno jest bezpieczny i pojazdy 3,5-tonowe mogą tamtędy przejeżdżać; ul. Długa i Żołnierzy WiN - remont potrwa do końca sierpnia br.; przystanek na Chełmskiej - przeanalizujemy problem; ad wieży telekomunikacyjnej - miasto tylko robiło wypis i wyrys zagospodarowania przestrzennego, resztę decyzji wydawało starostwo, które jest stroną - w uzasadnieniu decyzji o uchyleniu decyzji pozwolenia na budowę wieży jest błędny element - otóż w 6 tirecie jest mowa o postępowaniu administracyjnym prowadzonym przez burmistrza w sprawie wydanie decyzji lokalizacyjnej, co jest nieprawdą; o budowie samej wieży wcześniej nie wiedziałem. Ad psów (mówił kom. SM Sławomir Borkowski) - to problem złożony i trudny, ale tak naprawdę bezpańskich psów we Włodawie jest ok. trzech; problem tkwi w przepełnionych schroniskach, które nie chcą przyjmować naszych psów; pomysłem jest obowiązkowe „czipowanie” czworonogów.
Następna sesja 27 maja.

(der)