czwartek, 21 kwietnia 2016 13:46

Szansa dla młodych przedsiębiorców

Napisane przez  bch
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Młodzi przedsiębiorcy stają przed koleją szansą na rozwinięcie skrzydeł.

Rusza właśnie jeden z flagowych programów Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, czyli Platforma Startowa Connect, w ramach której powstanie 70 start-upów. Rekrutacja potrwa do końca października.
Założenie programu przedstawiono 11 kwietnia w siedzibie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. O zasługach Lublina, który wspiera swoimi działaniami potencjał raczkujących na rynku firm, mówił Marcin Kęćko, zastępca dyrektora Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów. – Cieszymy się z podpisania tej umowy przez Park Technologiczny. Również dostrzegamy potencjał wspierania przedsiębiorczości, proponujemy przestrzeń coworkingową w biurowcu przy ulicy Zana oraz system lojalnościowy, czyli Kartę Biznes Benefit – mówi Marcin Kęcko.
O współpracy środowisk przedsiębiorców z całego województwa wspominał Artur Habza, dyrektor Departamentu Gospodarki i Innowacji Urzędu Marszałkowskiego. – Platforma jest najświeższym narzędziem, które wesprze działania start-upów. Cieszymy się z dobrych warunków, w jakich funkcjonują, ale nie zapominamy o znaczeniu ich wspólnego działania – mówi.

 

 


Z platformy skorzystają przedsiębiorcy, którzy w dniu złożenia wniosku nie przekroczyli 35. roku życia. – Szukamy firm, które szukają swojego modelu biznesowego. Nie będzie to zwykłe szkolenie o tym jak prowadzić firmę, a mocny trening przygotowujący do codziennej praktyki w życiu start-upowca – zapewniał Tomasz Małecki, prezes LPNT. Nabór pomysłów na start-up potrwa do końca października tego roku. Jego wyniki poznamy w pierwszej połowie przyszłego roku.
Poza LPNT, animatorami Platformy zostały Białostocki Park Naukowo-Technologiczny oraz Kielecki Park Technologiczny. Zgłoszenia należy wysyłać na adres platformystartowe.gov.pl. Następnie ich autorzy przejdą trzystopniową selekcję, po której zostaną zaproszeni na krótką mowę prezentacyjną. Po pozytywnej decyzji komisji (tego samego dnia), pomysłodawca będzie miał 14 dni na założenie spółki.
Wsparcie Platformy koordynowanej przez LPNT to ponad 7,22 miliona złotych. Łącznie w rozwój przedsiębiorczości w ramach programu rządowego zainwestowane zostanie blisko 24 mln zł.