czwartek, 21 kwietnia 2016 13:40

Lublin gotów na odkrywanie

Napisane przez  bas
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Miasto widziane z wody i miasto podziemne, podróż wehikułem czasu i „spacer hirstoryczny” – to tylko część atrakcji, które znalazły się wśród blisko trzystu wydarzeń tegorocznej, piątej edycji Sezonu Lublin. Przez jedenaście dni, od 23 kwietnia do 3 maja, turystą może zostać każdy i zwiedzać Kozi Gród na wiele sposobów, tych mniej i bardziej oczywistych.

Urząd Miasta we współpracy z 34 lokalnymi partnerami przygotował specjalny program, który pozwoli na odkrywanie Lublina jakiego do tej pory nie poznaliśmy. 290 wydarzeń skierowanych do osób w różnym wieku, od juniorów po seniorów, pozwoli na ukazanie bogactwa i potencjału turystycznego miasta o 700-letniej tradycji.
Kolejny raz organizatorzy zapraszają do poznawania smaków dawnego Lublina, spacerów szlakiem komisarza Maciejewskiego, zwiedzania Muzeum Wsi Lubelskiej, Metropolitalnego Seminarium Duchownego, „Piwnicy pod Fortuną”, „Domu Słów” i Portu Lotniczego.
Pojawią się też zupełnie nowe, zaskakujące wydarzenia, jak odkrywanie tajemnic Klasztoru oo. Dominikanów w formie questingu „Skarb w sercu miasta”.
Uczestnicy Sezonu poprowadzą śledztwo w archiwum kryminalnym i zejdą do podziemi, by zobaczyć co kryje się pod powierzchnią „Miasta Inspiracji”.

 

 


W ramach Sezonu Lublin zorganizowany zostanie również konkurs fotograficzny Foto Sezon 2016, w którym może wziąć udział każdy uczestnik wydarzenia, wysyłając zdjęcia własnego autorstwa wykonane podczas imprezy.
Zapisy na imprezy w ramach Sezonu Lublin prowadzone będą od 18 kwietnia za pośrednictwem strony www.sezon.lublin.eu. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniami w latach poprzednich zapisy w tym roku zostały podzielone na dwa etapy – drugi rozpocznie się 22 kwietnia. Każdy uczestnik będzie mógł zapisać się maksymalnie na trzy wydarzenia. Podczas rezerwacji będzie musiał podać numer PESEL.
Możliwe będzie również zapisanie się na wydarzenia osobiście w Biurze Obsługi Sezonu Lublin, które mieści się w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 1-3, tel. 537 821 797 i 537 821 040.