czwartek, 21 kwietnia 2016 13:36

Życie po przeszczepie

Napisane przez  em k
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stowarzyszenie Przyjaciół I Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie zaprasza pacjentów po transplantacji nerek na spotkanie poświęcone ich problemom.

Odbędzie się ono we wtorek, 19 kwietnia 2016 r. w Restauracji Fiesta (przy PZMot Lublin) ul. Prusa 8 w godz. 12.00-15.00. W programie konferencji takie zagadnienia jak: „Prokreacja i zachowania prozdrowotne przed przeszczepem”, wykład wygłosi dr n med. Jacek Furmaga, I Klinika Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie czy „Antykoncepcja, ciąża i menopauza a immunosupresja” o której opowie dr n. med. Anna Cyganek, I Katedra i Klinika Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
– Jest to pierwsze tego typu spotkanie w Polsce. Zaprosiliśmy na nie pacjentów po przeszczepach, starając się dobrać tematykę, która ich bezpośrednio w codziennym życiu dotyczy. W większości są to kobiety, stąd też nakierowane na nich tematy – mówi Małgorzata Borawska koordynator ds. transplantacji ze szpitala na Jaczewskiego.
Dotychczas zarejestrowało się ponad 50 osób. Telefon kontaktowy to 500 20 72 29.