czwartek, 21 kwietnia 2016 13:07

Chcesz ogrzać się biomasą?

Napisane przez  Marek Rybołowicz
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Prezydent Lublina – swym obwieszczeniem w Biuletynie Informacji Publicznej z dn. 6 kwietnia 2016 – zawiadamia, że wszczęto procedurę oceny oddziaływania na środowisko specjalnego bloku opalanego biomasą w Elektrociepłowni Lublin-Wrotków. Ratusz rozważa budowę tam takiego urządzenia.

Procedura odbywa się na wniosek PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA z siedzibą w Bełchatowie, oddział w Lublinie – konsorcjum będącego inwestorem w tym projekcie.
Jednostki urzędowe właściwe do dokonania tej oceny ekologicznej to: Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublinie. Niektóre dane o projekcie zostały zamieszczone w ogólnie dostępnym w Internecie BIP.
Jednocześnie ratusz informuje, że zainteresowani mogą zapoznać się z dokumentacją tej sprawy, w tym z raportem o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Można w tej materii składać uwagi i wnioski w formie pisemnej, elektronicznej i ustnej w terminie od 12 kwietnia do 2 maja 2016 r. w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin (ul. Zana 38) od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 (tel. 81 466 26 22, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). Obwieszczenie zapewnia, że złożone przez mieszkańców uwagi i wnioski zostaną rozpatrzone przez Prezydenta Miasta Lublin przed wydaniem decyzji. Dokument podpisał Wiesław Piątkowski, wicedyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UM.
Jednocześnie wystosował on do rad dzielnic Lublina prośbę, by zamieściły komunikat o konsultacjach w tej sprawie na swoich tablicach.