czwartek, 21 kwietnia 2016 13:07

Wszechstronna naprawa

Napisane przez  admin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poniedziałek , 18 kwietnia rozpoczęła się przebudowa alei Kompozytorów Polskich. Remontowany jest odcinek od al. Smorawińskiego do ul. Północnej wraz z renowacją dwóch wyeksploatowanych wiaduktów.

Inwestycję rozpoczną prace przy przebudowie wiaduktu zachodniego (od strony przychodni zdrowia i pogotowia). Będzie on wyłączony z ruchu. W momencie zamknięcia obiektu, tuż przed nim (jadąc od al. Smorawińskiego) i tuż za nim, w pasie zieleni pojawią się przewiązki ruchu, które pozwolą ominąć roboty – tłumaczy Karol Kieliszek z biura prasowego prezydenta miasta. W kolejnym etapie przewidziano przebudowę nawierzchni jezdni. Ruch zostanie ograniczony do jednego pasa – będzie obowiązywał dla kierujących się w stronę al. Smorawińskiego i al. Solidarności. 

 

 


Przed wakacjami…
Bliżej wakacji Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Lubartowa obejmie robotami wiadukt wschodni, po stronie ul. Oratoryjnej. Od tego momentu do końca przebudowy wyłączone z ruchu będą już oba przejścia nadziemne. Objazd poprowadzony zostanie łącznicami węzła Poniatowskiego i al. Smorawińskiego. Na tym samym etapie prac dopuszczony zostanie wyjazd w lewo, w kierunku al. Solidarności, z ul. Oratoryjnej. Dla jadących od strony domu handlowego Orfeusz wykonany zostanie przejazd umożliwiający skręt w lewo z al. Kompozytorów Polskich w ul. Nowowiejskiego. Pojazdy pogotowia ratunkowego będą wyjeżdżać w kierunku al. Smorawińskiego. 
… i w trakcie
Na sierpień i wrzesień zaplanowano roboty bitumiczne, które będą realizowane na całej szerokości jezdni. Prace będą prowadzone wyłącznie w soboty i niedziele. Jezdnia zachodnia i wschodnia będą na przemian całkowicie zamykane dla ruchu na całej swej długości. Ratusz wyklucza zamknięcie obydwu jezdni na raz.
Planowanym terminem zakończenia prac jest 15 października 2016 r. Koszt prac wykonawca wyliczył na 9,9 mln złotych.