czwartek, 21 kwietnia 2016 12:31

Na Farbiarskiej odkrywali kolejne talenty

Napisane przez  em k
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 15-16 kwietnia w Zespole Szkół nr 11 w Lublinie przy ulicy Farbiarskiej 8 odbyły się eliminacje do 7 TALENTU, czyli wojewódzkiego konkursu artystycznego dla zdolnej młodzieży.

Sala gimnastyczna szkoły zamieniła się w studio, a przed wymagającym jury zaprezentowali się utalentowani uczniowie z całej Lubelszczyzny. W składzie tegorocznego jury znaleźli się: Jolanta Sip – przewodnicząca jury, wokalistka, kompozytorka, muzyk związany z Lubelską Federacją Bardów, Małgorzata Markowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 11 w Lublinie, Marek Rycak, dziennikarz Radia Lublin, Beata Szymańska, absolwentka Studium Musicalowego „Qurtyna” pod patronatem Teatru Muzycznego w Lublinie oraz nasz redakcyjny kolega Marek Rybołowicz.
Jak co roku do artystycznej rywalizacji stanęło mnóstwo uzdolnionych wykonawców. – To już szósta edycja naszego konkursu. Przyjechało 144 uczestników. Dzisiaj wystąpi ich 100 i jutro 44. Popisują się w różnych kategoriach, głównie wokalnej, ale również instrumentalnej, tanecznej i show estradowym – mówi Dorota Iwanicka-Przybysz, koordynator konkursu.

 

 


Gwiazdami tegorocznej imprezy są uczestnicy z ubiegłych lat m.in. Arpina Kesziszjan, wybitna tancerka, która wystąpiła w ZS nr 11 cztery lata temu, a obecnie podsyła na konkurs swoje wychowanki, młode tancerki.
Pierwszy dzień przeglądu otworzył mocnym wejściem zespół z Gimnazjum nr 10 im. Ks. Jana Twardowskiego w Lublinie, który wykonał utwór ,,Wehikuł czasu” zespołu Dżem. Wśród oczekujących na swoją kolej znalazła się uczennica z VII LO Kinga Kołtyś, która przygotowała dla jury niezwykle trudną piosenkę Ewy Demarczuk pt. „Karuzela z madonnami” .
– Zgłosiłam się do konkursu, żeby pokazać swój talent. Śpiewam od dziecka, ale profesjonalną naukę śpiewu podjęłam dopiero na początku tego roku szkolnego. Uczę się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Lublinie – powiedziała.
Liczba uczestników i ich poziom artystyczny z roku na rok rośnie. Na odbywający się równolegle z przeglądem konkurs plastyczny przesłano ponad 300 prac plastycznych i fotograficznych. W całym wydarzeniu rokrocznie bierze udział około 500 osób.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Koncertu Galowego w Studio Koncertowym Radia Lublin 29 kwietnia. Organizatorem głównym jest VII LO z Zespołu Szkół nr 11.