czwartek, 21 kwietnia 2016 11:44

Puszczą kaczki dla dzieci

Napisane przez  em k
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czwartek (14 kwietnia) na placu Łokietka przed lubelskim ratuszem odbyła się kolorowa inauguracja III Lubelskiego Wyścigu Kaczek, który odbędzie się już 22 maja. Happening dla mieszkańców Lublina swoją obecnością wsparły szczypiornistki MKS Selgros Lublin.

Główną ideą wyścigu gumowych kaczuszek, które może zakupić każdy za pośrednictwem strony internetowej www.wyscigkaczek.pl, jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji materialnej. – Chcemy pomagać w sposób niestandardowy, przy odrobinie zabawy, z lekkim dreszczykiem emocji, który towarzyszy temu wyścigowi  – mówi Katarzyna Klimek z Fundacji „Skrzydła dla edukacji”.
Wielki finał akcji, tradycyjnie już połączony z Piknikiem Rodzinnym, odbędzie się 22 maja w Parku Ludowym. Wtedy też wszystkie zakupione gumowe kaczki wezmą udział w wyścigu Bystrzycą, dryfując w kierunku mety. Właściciel zwycięskiej „kaczuchy” otrzyma cenną nagrodę, której wartość wynosi ponad 2 tysiące złotych.

 

 


Aby zwiększyć swoje szanse warto pokusić się o „stadko” kaczek, tym bardziej, że zebrane pieniądze zostaną przekazane na prowadzenie świetlicy środowiskowej: dofinansowanie posiłków i wyjazdu wakacyjnego oraz fundusze stypendialne dla dzieci. W zeszłym roku udało się w ten sposób zebrać ponad 26 tysięcy złotych. Od pierwszej edycji wyścig kaczek „wypływał” sobie już 56 tysięcy złotych.
Dla firm przygotowano osobny wyścig VIP. Nieco większe kaczki, w cenie od 20 złotych, można ozdobić własnym logo i dodatkowo „stuningować” – zachęca Katarzyna Klimek pokazując pomysłowo i zabawnie przystrojone zabawki.
W kolorową akcję czynnie włączyły się także zawodniczki MKS Selgros, które prowadziły animacje z dziećmi i rywalizowały razem z mieszkańcami Lublina w rzucie kaczką do celu. – Staramy się brać udział w każdej charytatywnej akcji bo zawsze warto jest pomagać – mówi Iwona Niedźwiedź, liderka MKS Selgros Lublin.
Organizatorami wydarzenia są Fundacja „Skrzydła dla edukacji”, AGAPE, KSM oraz księża Sercanie.