czwartek, 21 kwietnia 2016 11:43

Bliskość, płodność, zdrowie

Napisane przez  mg
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W poniedziałek, 25 kwietnia o godz. 18 w Business Link Lublin (ul. Lipowa 4a) odbędzie się spotkanie zatytułowane „Bliskość, Płodność i Zdrowie”. Jest to kolejna akcja promująca świadome macierzyństwo, aktywną ciążę i opiekę nad dzieckiem.

– Zaproszenie na spotkanie kierowane jest do tych, którzy szukają w życiu czegoś więcej niż powszechne rozwiązania, którym zależy na dobrym zdrowiu oraz na satysfakcjonujących relacjach. Zapraszamy zwłaszcza pary przygotowujące się do małżeństwa, narzeczonych i małżonków oraz wszystkich zainteresowanych – mówi Anna Dmowska, organizatorka spotkania.
Uczestnicy będą mogli zaczerpnąć nieco informacji z dziedziny relacji damsko-męskich i jej najgłębszego spełnienia, czyli bliskości małżeńskiej. Najbliższe spotkanie to również rozważania z dziedziny płodności. A wszystko po to, by zadbać o zdrowie rozumiane integralnie, czyli pojmowane jako coś więcej niż tylko brak choroby.
Podczas akcji uczestnicy otrzymują nowe informacje i nabywają nowych umiejętności. Wszystko odbywa się z dużą dawką wsparcia dla posiadanych macierzyńskich i „tacierzyńskich” kompetencji. Podczas tego spotkania uczestnicy uzmysłowią sobie, jak ważna jest troska o płodność w każdym jej aspekcie. – Szczególne miejsce zajmie przegląd metod planowania rodziny z zaznaczeniem metod, które w świecie są obecne przynajmniej od 30 lat i ciągle unowocześniane. I choć zyskały całkiem niedawno przychylność Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w postaci wydanego stanowiska, to jednak w Polsce o monitorach płodności domowego użytku i korzyściach z ich stosowania nadal słyszy się za mało – wyjaśnia Anna Dmowska. – Zdrowa płodność to zdrowa ciąża, a wtedy i bezpieczny poród i połóg oraz dobrostan maleńkiego dziecka, czyli dobry start.
Spotkanie „On+” jest darmowe, ale należy odebrać zaproszenie ze strony: okoloporodowonaplus.evenea.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

 

Z potrzeby serca 

Inicjatywa „Okołoporodowo naPLUS” powstała na początku tego roku z myślą o tych, którzy przygotowują się do małżeństwa i rodziny, ale też dla tych, którzy już stworzyli rodzinę.
– Wraz z osobami włączającymi się chcemy poprawiać jakość życia, poprzez twórcze podejście do zagadnień okołoporodowych i małżeńsko-rodzinnych, jako że wiemy, iż można żyć dobrze i szczęśliwie. Stąd inspiracje „na plus”, które dotyczą aktywnej ciąży, aktywnej szkoły rodzenia, aktywnego porodu, noszenia, kangurowania, jak również idei dwurodzicielstwa zrównoważonego i bliskiego dziecku – dodaje pomysłodawczyni projektu Anna Dmowska.
Planowane są jeszcze dwa spotkania przed wakacjami – w maju na temat bezpiecznego porodu, a w czerwcu odnośnie udanego karmienia piersią.
Dodatkowe informacje znajdują się na: www.facebook.com/okoloporodowo.naPLUS.
Honorowym patronatem inicjatywę objął prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk.