środa, 20 kwietnia 2016 11:27

Zmiany w służbach

Napisane przez  reb
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do końca kwietnia zmieni się komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie. A coraz głośniej mówi się też o zmianie w kierownictwie Prokuratury Rejonowej.

Po zmianie władzy w kraju i roszadach kadrowych w lubelskiej Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej kwestią czasu są kadrowe zmiany szefów komend miejskich i powiatowych. Zmianę w Chełmie przyspieszy odejście na emeryturę komendanta miejskiego Janusza Andrzejuka, który przed tygodniem wystąpił z takim wnioskiem do nowego szefa lubelskich strażaków. Od kilku miesięcy spekulowano, kto może zastąpić Andrzejuka na stanowisku. Padały nazwiska m.in. rzeczników prasowych komendanta, tj. Tomasza Ważnego i Wojciecha Chudoby. Ale bardziej prawdopodobne są kandydatury Zbigniewa Rażniewskiego lub Sławomira Kozieja, który przed laty był już komendantem.
- Na razie mogę jedynie potwierdzić, że pan Andrzejuk złożył raport o odejście ze służby z dniem 29 kwietnia - mówi Tomasza Stachyra, rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. - O tym, komu powierzone zostaną obowiązki komendanta, będziemy mogli poinformować 29 lub 30 kwietnia.
Wraz z odejściem Andrzejuka i powołaniem nowego szefa komendy miejskiej można spodziewać się zmiany zastępcy, kojarzonego - podobnie jak Andrzejuk - z PSL. Na razie stanowisko pełni pochodzący z Krasnegostawu Mirosław Wesołowski.
Kadrowa rewolucja, która jest pokłosiem nowej ustawy o prokuraturze, zapowiada się także w tych jednostkach. Po wejściu nowej ustawy szefom prokuratur wygasły kadencje. Do końca kwietnia zmienić się mają szefowie prokuratury okręgowej i nowej regionalnej w Lublinie oraz prokuratur rejonowych. W tym samym czasie trzeba spodziewać się zmiany kierownictwa Prokuratury Rejonowej w Chełmie. Nieoficjalnie mówi się, że Marzennę Kucińską, obecną prokurator rejonową piastującą funkcję od 2011 roku, może zastąpić Mariusz Koszuk, prokurator z chełmskiego zamiejscowego ośrodka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.