środa, 20 kwietnia 2016 11:26

Kadra przed rozbudową

Napisane przez  bf
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 1 maja ortopedię w chełmskim szpitalu wzmocni specjalista z lubelskiej kliniki. Na pełny etat przechodzi z Lublina dr Łukasz Kozak.

Łukasz Kozak to kolejny specjalista, który trafił na oddział urazowo-ortopedyczny z chirurgią kręgosłupa chełmskiego szpitala. Wcześniej doraźnie pełnił już dyżury w Chełmie. Teraz z oddziałem związuje się na stałe. Wzmacnianie kadry nie odbywa się bez powodu. Dyrektor ma plan rozbudowy flagowego oddziału. I chce do tego wykorzystać dawny budynek szpitala.
- Mamy już wstępną dokumentację remontu budynku i jego wyposażenia i czekamy na ogłoszenia konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, w ramach którego będziemy się starali o pieniądze na całe przedsięwzięcie - mówi Jacek Buczek, dyrektor chełmskiego szpitala.
Szanse na dotację są spore. A oprócz rozbudowy ortopedii dyrekcja chce, aby w budynku funkcjonowała rehabilitacja pozabiegowa a także ośrodek szkolenia dla lekarzy z zewnątrz.
Chełmska ortopedia od dawna nie ma sobie równych w regionie. I cieszy się taką renomą jak zamojska kardiologia. Mało kto wie, że nasi lekarze już dzisiaj szkolą doktorów z Litwy, Łotwy czy Estonii.