środa, 20 kwietnia 2016 11:25

Fabryka wyrobów z tworzyw sztucznych

Napisane przez  ps
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Lubelska spółka „Wilk 2” kupiła grunty inwestycyjne w chełmskiej podstrefie ekonomicznej przy ul. Hutniczej, gdzie wybuduje zakład, który będzie produkował wyroby z tworzyw sztucznych. Zatrudni około 40 osób. Budowa fabryki i jej uruchomienie ma kosztować blisko 40 mln zł.

W minionym tygodniu poznaliśmy nowego właściciela części terenów inwestycyjnych w chełmskiej podstrefie ekonomicznej. Mielecki oddział Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., zarządzający specjalną strefą ekonomiczną, zakończył procedury przetargowe na sprzedaż nieruchomości przy ul. Hutniczej wraz z wydaniem pozwolenia na prowadzenie działalności w strefie ekonomicznej.
- Sprzedane zostały grunty o łącznej powierzchni 0,7249 ha za 290 280 zł - wyjaśnia Marcin Grel zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą chełmskiego urzędu miasta. - Ofertę kupna złożyła spółka „Wilk 2” z Lublina, które spełniła warunki przetargowe oraz tzw. kryteria strefowe i uzyskała pozwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej.
W praktyce oznacza to, iż budowa nowej fabryki staje się coraz bardziej realna. - Z informacji przekazywanych nam przez inwestora wynika, iż firma chce niezwłocznie przystąpić do prac budowlanych, a produkcję w nowym zakładzie ma uruchomić jeszcze w tym roku - mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. - To dla nas bardzo dobra wiadomość, gdyż oznacza, że w niedługim czasie zapewne rozpocznie się również proces rekrutacyjny nowych pracowników.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nowy zakład produkcyjny ma zająć się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych. Szacowane nakłady inwestycyjne związane z budową pierwszej fabryki przy ul. Hutniczej mogą wynieść blisko 40 mln zł i mają być związane m.in. z budową hal produkcyjnych o powierzchni około 3 500 m kw. wraz z zapleczem socjalno-biurowym i niezbędną infrastrukturą, zakupem maszyn i urządzeń, wyposażeniem biur oraz zakupem środków transportu. Zakład ma zatrudnić około 40 osób.

 

 


- Szczegółowe dane dotyczące nakładów inwestycyjnych i zawartych kontraktów pozostają tajemnicą handlową przedsiębiorstwa - wtrąca Grel. - Z prowadzonych rozmów wiemy jednak, że lubelska spółka zamierza wytwarzać produkty dla różnych firm, w tym dla znanych międzynarodowych marek. Również w kwestii zatrudnienia nie wyklucza zwiększenia etatów, a deklarowana liczba około 40 osób oznaczona jest jako „co najmniej”.
Teraz miasto czeka na przesłanie dokumentów przetargowych z Mielca, które umożliwią podpisanie aktu notarialnego sprzedaży nieruchomości. W ten sposób nowy właściciel działki będzie mógł wystąpić o pozwolenie na budowę, a po jego uzyskaniu, przystąpić do realizacji nowego zakładu produkcyjnego.
Rozstrzygnięcie przetargu to nie jedyna dobra wiadomość związana z nowymi inwestycjami w mieście. Niewykluczone, że do grona inwestorów w chełmskiej podstrefie ekonomicznej dołączy kolejna firma.
- W ostatnich tygodniach spotkaliśmy się z kilkoma przedsiębiorstwami, które w swoich planach inwestycyjnych biorą pod uwagę m.in. nasze miasto - mówi Agata Fisz. - Dotyczy to zarówno obiektów handlowych jak i produkcyjnych. Bardzo możliwe, że jedna z firm już w najbliższych dniach podejmie decyzję o wejściu do chełmskiej podstrefy. Niebawem powinny być również ogłaszane przetargi na sprzedaż kolejnych działek przy ul. Hutniczej.