środa, 20 kwietnia 2016 11:24

Śmiertelna czołówka

Napisane przez  pc
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W wypadku w Struży ucierpiał także chełmianin. Na szczęście jego obrażenia są niegroźnie.

Już dawno na drogach województwa lubelskiego nie było tak tragicznego dnia, jak ubiegły poniedziałek. W ciągu kilkunastu godzin doszło do 6 wypadków, w których 3 osoby zmarły na miejscu, a 8 zostało rannych. W śmiertelnym zderzeniu pojazdów w Struży ucierpiał 38-latek z gm. Chełm.

(11 kwietnia) Około godz. 15:30. Krajową „dwunastką” (w stronę Lublina) jechał Oplem Astrą 44-letni Ukrainiec. Razem z nim autem podróżował jego kolega, rówieśnik. W Struży (powiat świdnicki) nagle osobówka odbiła w bok i zjechała na przeciwległy pas ruchu. Auto z impetem uderzyło prosto w jadący w kierunku Chełma samochód ciężarowy. 42-letni kierowca ciężarówki nie miał szans na ucieczkę. Tuż za obywatelem Ukrainy jechał (również Oplem Astrą) 38-letni mieszkaniec miejscowości Żółtańce Kolonia (gmina Chełm). Mężczyzna, żeby uniknąć zderzenia, w ostatniej chwili skręcił kierownicą. Drugi opel zjechał do przydrożnego rowu, ale dzięki temu kierowca się uratował.
Do Struży na sygnale popędziły cztery zastępy straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego i policyjne radiowozy. Na miejscu okazało się, że w wyniku czołowego zderzenia z ciężarówką zginał kierowca opla z Ukrainy. Jego 44-letni kolega doznał licznych potłuczeń i ogólnych obrażeń całego ciała. Mężczyzna jest hospitalizowany. Do chełmskiego szpitala został przewieziony również 42-letni kierowca ciężarówki. 38-letni kierowca drugiego opla nie doznał żadnych większych obrażeń i po badaniach został zwolniony do domu.
Odcinek „dwunastki” był całkowicie zablokowany przez kilka godzin. Policjanci kierowali podróżnych na objazdy przez Trawniki i Fajsławice.