środa, 20 kwietnia 2016 11:20

Zdążą z boiskiem przy Ósemce?

Napisane przez  ptr
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przedłużają się prace nad projektem boiska przy ZSO nr 8, inwestycji realizowanej w ramach budżetu obywatelskiego. Autorzy pomysłu obawiają się, że miasto nie zdąży wybudować boiska w tym roku. Urzędnicy zapewniają, że wszystko jest pod kontrolą i zdążą nie tylko z boiskiem, ale również bieżnią, realizowaną w ramach inicjatyw lokalnych.

Zgłoszona w ubiegłym roku do budżetu obywatelskiego budowa boiska przy ZSO nr 8 dostała najwięcej głosów od mieszkańców osiedli Kościuszki i Działki i została zakwalifikowana do realizacji na bieżący rok. Ponieważ nie było projektu technicznego, miasto najpierw musiało zlecić wykonanie dokumentacji. Prace wciąż trwają. Autorzy pomysłu budowy boiska obawiają się, że miasto może nie zdążyć z realizacją inwestycji do końca roku.
- Projektu jeszcze nie ma, a czas ucieka. Ogłoszenie i rozstrzygnięcie przetargu na wyłonienie firmy, która wybuduje boisko, też potrwa. Nasze obawy, że miasto może nie zdążyć w tym roku z realizacją całej inwestycji, są w pełni uzasadnione - mówi jeden z mieszkańców osiedla Kościuszki.
Wiceprezydent Stanisław Mościcki uspokaja i zapewnia, że nie tylko boisko będzie wybudowane, ale także i bieżnia. - Zadanie z budżetu obywatelskiego musi być wykonane i rozliczone w tym roku - twierdzi. - Projekt bieżni już mamy, na ukończeniu jest natomiast dokumentacja techniczna na boisko. Sądzę, że na przełomie maja i czerwca ogłosimy przetarg. Wykonawca powinien na początku wakacji rozpocząć prace. Według naszych szacunków potrwają one około 3 miesięcy.
Na projekt boiska i budowę miasto ma w budżecie zarezerwowane pół miliona złotych. Z kolei bieżna będzie wykonana w ramach inicjatyw lokalnych. - Chcemy jednak oba zadania połączyć i zrealizować je w jednym czasie - twierdzi Mościcki.