środa, 20 kwietnia 2016 11:01

Piknik LOTNICZE DEPUŁTYCZE

Napisane przez  ror
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Inscenizacja bitwy lotniczej, pokazy i przeloty zabytkowych i współczesnych samolotów to tylko niektóre z atrakcji Międzynarodowego Pikniku LOTNICZE DEPUŁTYCZE Air Show Chełm City, który odbędzie się 11-12 czerwca na lotnisku PWSZ w Depułtyczach koło Chełma.

Koneserów i znawców tematu nie musimy długo przekonywać do udziału w wydarzeniu, jeśli powiemy, że jedną z atrakcji imprezy będą wojskowe samoloty historyczne z czasów II wojny światowej, m.in. amerykański Boeing Stearman, Piper Cub, brytyjski De Havilland Tiger Moth (na nim szkolili się polscy piloci w Wielkiej Brytanii) czy Taylorcraft Auster (walczący pod Monte Cassino). Trwają rozmowy na temat udziału innych maszyn, między innymi z Polskich Sił Powietrznych.
Organizatorzy zapowiadają również inscenizację bitwy lotniczej z czasów I wojny światowej. Ma być efektownie i dynamicznie! A inne atrakcje? Miłośników akrobacji lotniczej z pewnością ucieszą występy Grupy Akrobacyjnej „Fire Birds” i Marka Choima, który solo zaprezentuje pokaz akrobacyjny wyższego pilotażu na samolocie Extra 330 S.C. Pojawi się Grupa 3 AT3. Rzecz jasna, podczas pikniku będzie można porozmawiać ze wszystkimi gwiazdami i pilotami oraz otrzymać autografy na okolicznościowych plakatach.
Na lotnisku w Depułtyczach będzie również wystawa zabytkowych samochodów oraz motocykli Harley i Indiana i mnóstwo innych atrakcji.
Wydarzenie uświetnia tegoroczne obchody 15-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie (jednej z dwóch uczelni w kraju kształcącej pilotów), do której należy lotnisko w Depułtyczach. Pomysłodawcą wydarzenia jest firma wydawnicza Kagero Publishing w partnerstwie ze świdnicką spółką NAVCOM SYSTEMS. Patronatem objęli je Prezydent Miasta Chełm i Wójt Gminy Chełm.
Więcej informacji na www.lotniczedepultycze.pl