poniedziałek, 18 kwietnia 2016 11:00

Pierwsze pstrągi od lat

Napisane przez  kd, b
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę, 9 kwietnia, na horodyskich Gliniankach po raz pierwszy w Chełmskim Okręgu odbyły się spinningowe zawody „Puchar Pstrąga”, organizowane przez Wędkarski Klub Sportowy Chełm.

Łowisko zarybiono pstrągiem tęczowym. Do rywalizacji zgłosiło się 25 wędkarzy. Łowiono wyłącznie regulaminowymi sztucznymi przynętami, uzbrojonymi w bezzadziorowe haki. Wszystkie wyholowane ryby trafiły z powrotem do wody, wiele z nich uwolniło się podczas emocjonującego i siłowego holu - pstrąg to wyjątkowo waleczna ryba. Zgodnie z regulaminem po zawodach oraz w niedzielę zawodnicy mieli możliwość połowu pstrąga dowolnymi metodami i mogli zabrać złowione ryby. Zawody podsumowano przy tradycyjnym, wędkarskim ognisku. Wygrał, zgodnie z oczekiwaniami, Paweł Piecuch, drugi był Marek Błędkowski, a trzeci Adam Matuszak. Kolejne miejsca zajęli: Łukasz Krasuń, Stefan Nestorowicz i Adam Kozłowski. Autorem ciekawego przyłowu-niespodzianki był M. Błędkowski - jego sum po krótkiej sesji foto wrócił do wody. Należy podkreślić, że tęczaków zostało w wodzie jeszcze dużo - od poniedziałku woda była już dostępna dla wszystkich wędkarzy chętnych spróbować swych sił w połowie tej pięknej, szlachetnej i walecznej ryby.
Zarząd WKS Chełm dziękuje Zarządowi Okręgu PZW Chełm za udostępnienie łowiska oraz sponsorom: firmie KONGER oraz Tomkowi Domańskiemu.

Porządki w Woli Uhruskiej, Bytyniu i Zbereżu

W pierwszą sobotę kwietnia Zarząd Koła PZW w Woli Uhruskiej zorganizował sprzątanie łowisk na podległym sobie terenie. Na wezwanie stawiło się kilkunastu wędkarzy, którzy sprzątali teren wokół starorzecza w Woli Uhruskiej i w Bytyniu oraz wzdłuż Bugu. W sumie zebrano kilkanaście worków odpadów. W akcji bardzo aktywnie uczestniczyło kilku wędkarzy zamieszkałych w Zbereżu, którzy posprzątali tereny nad Bugiem w swojej miejscowości. Zarząd koła serdecznie dziękuje za wykonanie tego zadania.

Powtórka z pstrąga!

Wędkarski Klub Sportowy Chełm zaprasza na kolejne spinningowe zmagania z tęczakiem - Puchar Pstrąga WKS Chełm. Zawody odbędą się w sobotę, 23 kwietnia, na Gliniankach Horodyskich na „żywej rybie”. Zbiórka zawodników o godz. 7.00. Łowisko będzie zarybione dużą ilością pstrąga tęczowego, co gwarantuje wiele emocjonujących holi tej walecznej ryby. Po zakończeniu zawodów oraz w niedzielę uczestnicy zawodów będą mogli wędkować i zabierać złowione ryby. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy do 20 kwietnia (środa) w sklepie wędkarskim Moczykij przy ulicy Lubelskiej 54 w Chełmie. Więcej informacji i regulamin zawodów dostępne w sklepie oraz na stronie chełmskiego okręgu PZW oraz pod telefonicznie
- nr 783 601 600 lub 513 128 583.

Wodnik zaprasza

W niedzielę, 24 kwietnia, na zbiorniku Stańków odbędą się zawody spławikowe z młodzieżą o mistrzostwo Koła PZW Wodnik. Zbiórka zawodników o godzinie 6 przy żelaznym pomoście. Zapisy i dodatkowe informacje w sklepie Wodnik - Chełm, ul. Gdańska 11, tel. 82 564 31 63. (re)

Połowy z rejestrów c.d.

W poprzednim tygodniu podaliśmy dane o amatorskich połowach ryb na wodach, na których - jak wynika z rejestrów - presja wędkarzy była największa. Dzisiaj uzupełnimy dane o niektóre pozostałe wody użytkowane przez Okręg Chełmski. Są to: zbiorniki Zahajki, Staw i Okopiec, jeziora Białe, Sumin i Rotcze oraz chełmskie łowisko glinianki Horodyszcze. Wody te cieszą się, jak widać z danych, mniejszą popularnością wśród wędkarzy, chociaż ilość złowionych tam ryb nie musi być odzwierciedleniem wpisów do rejestrów, gdyż mamy coraz więcej wędkarzy, którzy wędkują dla frajdy i wypuszczają część lub wszystkie złowione ryby. Są też i tacy, którzy zapominają o obowiązku prowadzenia rejestracji połowów pomimo kar grożących za takie postępowanie. W zbiorniku Zahajki złowiono łącznie około 300 kg ryb, z tego najwięcej szczupaków - 134,1 kg i płoci - 39 kg. W zbiorniku Staw - 710,4 kg (karp - 288 kg, karaś srebrzysty - 92,3 kg, sandacz - 79,1 kg, szczupak - 72,4 kg). Zbiornik Okopiec - 75 kg (karp - 36 kg, szczupak - 13,4 kg oraz lin - 10 kg). Jezioro Białe Włodawskie - 886 kg (karp - 238,2 kg, leszcz - 177 kg, szczupak - 164, 3 kg, płoć - 84,5 kg). Jezioro Sumin - 565,5 (płoć - 224,1 kg, szczupak - 134,5 kg, karp - 104 kg, okoń - 40 kg, sum - 22,8 kg). Jezioro Rotcze (Grabniak) - 428 kg (płoć - 121,7 kg, karp - 90,7 kg, szczupak - 81,2 kg). Więcej ryb niż w Jeziorze Białym wędkarze złowili w chełmskim łowisku glinianki Horodyszcze - 900 kg ryb (karp - 389,5 kg, sum - 130 kg, szczupak - 93 kg, płoć - 84,4 kg, leszcz - 75, 1 kg). Wynika to zapewne z faktu, że w sezonie wakacyjnym, gdy wędkarzy w Okunince jest najwięcej, członkowie innych okręgów muszą prowadzić rejestrację (rejestracja nie dotyczy tylko zezwoleń okresowych 1- i 3-dniowych), ale nie mają obowiązku przesyłania danych o połowach do biura Okręgu Chełmskiego.

I Gruntowe Grand Prix Okregu Chełmskiego

Zawody odbędą się na zbiorniku Niwa I w Sawinie w sobotę, 23 kwietnia. Uczestniczą 3-osobowe drużyny reprezentujące koła PZW oraz zawodnicy indywidualni. Zbiórka o godz. 6:00 przy grobli. Opłata startowa 20 zł od zawodnika. Zgłoszenia uczestnictwa do 20 kwietnia (środa) - telefoniczne lub osobiste w biurze ZO w Chełmie ul. Ks. St. Brzóski 21 (tel. 82 563 08 22).

Escott zaprasza

Zarząd Koła PZW Escott organizuje 24 kwietnia towarzyskie zawody wędkarskie na rozpoczęcie sezonu wędkarskiego. Zawody odbędą się na Bugu w Kolemczycach. Zbiórka o godz. 6:00 nad rzeką (przy gruszy), dojazd własnymi środkami lokomocji. Zapisy przyjmowane są przez skarbnika koła - Zbigniewa Szymczaka (tel. 500 433 392) oraz prezesa Edwarda Sabarańskiego (tel. 665 494 739). Obowiązuje dowolna metoda połowu.

Więcej z tej kategorii: « Zawody w Krasnymstawie