poniedziałek, 18 kwietnia 2016 07:23

Zawody dogtrekkingowe

Napisane przez  ad
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

(9 kwietnia) Pomimo deszczowej aury na starcie zawodów dogtrekkingowych o Puchar Burmistrza Włodawy, zorganizowanych przez stowarzyszenie „Łapa Na Szlaku”, zjawiło się ponad 70 zawodników z całego województwa lubelskiego w towarzystwie swoich czworonogów. Wśród startujących znaleźli się także wolontariusze lubelskiego i puławskiego schroniska dla zwierząt wraz z bezdomnymi psami.

O godz. 10 wystartowali zawodnicy na dystansie 26 km. Godzinę później startowali ci na dystansie 15 km. Na pierwszego zawodnika nie trzeba było długo czekać. Tomasz Markiewicz z Tosią pokonali 26-kilometrową trasę w niecałe 3 godziny. W kategorii kobiet na tym dystansie zwyciężyła Karolina Kochaniec z Moirą, pokonując trasę w cztery i pół godziny.
Na krótszym dystansie zawodnicy startowali indywidualnie lub rodzinnie. W kategoriach indywidualnych zwycięskie miejsca przypadły wolontariuszom z puławskiego schroniska - Joannie Turak i Adamowi Wiejakowi, którzy dotarli na metę w niecałe 2 godziny. Towarzyszyły im Melody i Sonia - suczki do adopcji.
W kategorii rodzinnej zwyciężyli Marcin Wierzbicki i Magdalena Szczurek z Nolą, pokonując trasę w 1 godzinę i 50 minut.
Po ukończeniu zawodów był czas na odpoczynek przy ognisku i wręczenie nagród.

 

Więcej z tej kategorii: « Sumin Turniej podstawówek »