czwartek, 14 kwietnia 2016 09:03

Walczą z dopalaczami

Napisane przez  admin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przedstawiciele samorządu terytorialnego, policji, służby zdrowia, oświaty i organizacji pozarządowych dzielili się w minionym tygodniu doświadczeniami w profilaktyce uzależnień. Debata na temat narkomanii, jaka odbyła się 5 kwietnia w Trybunale Koronnym, stanowi część kampanii „Dopalacze – droga donikąd”.

– Już wcześniej takie programy były realizowane, jednak były bardziej i doraźne. Tym razem program trwa dłużej i polega na cyklu szkoleń dla nauczycieli i całej kadry pedagogicznej, która ma kontakt z młodzieżą – informuje Marta Wcisło, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin.
Program obejmuje swoim zasięgiem ponad 130 lubelskich szkół i placówek oświatowych i zaplanowany jest na najbliższe trzy lata.
– To ważne, bo dzięki temu utrwalimy tę wiedzę zarówno wśród pedagogów, uczniów, jak i samych rodziców. Przy wsparciu specjalistów rozpoczęliśmy cykliczne szkolenia pedagogów i nauczycieli. Chcemy, aby oni poprowadzili później szkolenia i warsztaty z młodzieżą. W ten sposób osiągniemy pewnego rodzaju efekt domina. Cały program chcemy zakończyć eventem kulturalno-sportowym dla dzieci i młodzieży – tłumaczy Wcisło.