czwartek, 14 kwietnia 2016 09:00

Oddaj krew – uratuj życie

Napisane przez  admin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Akcja Honorowego Krwiodawstwa „Krwiecień” 2016 to autorski projekt, który polega na zbiórce krwi, badaniach profilaktycznych oraz zapoznawaniu studentów i pracowników uczelni z tematem krwiodawstwa, krwiolecznictwa i transplantologii.

W poniedziałek 11 kwietnia w godz. 9 – 15 akcja ta odbędzie się na Uniwersytecie Przyrodniczym w budynku Agro II w sali 1 (ul. Akademicka 13). Połączona będzie z zapisami potencjalnych dawców szpiku kostnego. Dodatkowo na ul. Głębokiej przy Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowym będzie stał krwiobus.
Tegoroczna zbiórka już po raz drugi odbywa się we współpracy z ogólnopolska akcją „Krwiecień”, dzięki czemu w czasie akcji uczestnicy będą mieli możliwość wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych, takich jak m.in. określenie poziomu glukozy, zawartości tkanki tłuszczowej czy zbadanie zawartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu.
Jak zapewniają organizatorzy z UP. Na każdego krwiodawcę czekać będą słodkie czekoladki, a dla pierwszych – nagrody ufundowane przez partnera, SilenceClub”.
Następnego dnia – 12 kwietnia Uczelniany Samorząd Studentów KUL i Fundacja Scanmed zapraszają wszystkich studentów i pracowników do udziału w akcji. Krew będzie można oddawać w Atrium Collegium Norvidianum KUL w godz. 8.30 – 16.