czwartek, 14 kwietnia 2016 07:38

Mistrz oglądał plecy lublinian

Napisane przez  admin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na torze w Karolinie obyła się I runda Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie. W zawodach, organizowanych przez Klub Motorowy Cross przy wsparciu Gminy Miasto Lublin, w dziewięciu klasach rywalizowało blisko 150 zawodniczek i zawodników nie tylko z Polski, ale także z Białorusi, Łotwy i Ukrainy.

Emocji nie zabrakło. Największą gratką dla kibiców były wyścigi najmocniejszej klasy Open A, gdzie wystartowali najbardziej utytułowani zawodnicy. Wygrał Karol Kędzierski z KM Cross przed młodszym klubowym kolegą Maćkiem Więckowskim i Ukraińcem Romanem Morozowem, byłym mistrzem Europy.
Zwycięstwo Kędzierskiemu nie przyszło łatwo. Przypieczętował je dopiero w drugim wyścigu po emocjonującej walce z Morozowem (w pierwszym wyścigu najlepszy był... Więckowski).
Klasę Open B zdominowali zawodnicy z Ukrainy. Wygrał Oleksandr Czura przed Wadimem Decykiem. Trzeci był Damian Musiał, a czwarty Aleksander Sazanawiec z Białorusi.
W dwóch klasach (MX 85 i C) wygrywał Artjom Sazanawiec. Młody zawodnik z Białorusi w MX 85 wyprzedził na podium Wiktora Małeckiego z KM Cross i Kamila Pawłowskiego z Górnika Łęczna.
Międzynarodową obsadę miało także podium w najmniejszej klasie MX Mini. Pierwsze miejsce zajął Dawid Zaremba, drugi był Białorusin Artur Stiepańczuki, a trzeci Oskar Jaruga.
Kolejna, druga eliminacja Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie odbędzie się 3 maja.