czwartek, 14 kwietnia 2016 07:29

Złoci chłopcy

Napisane przez  admin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Cztery medale, w tym trzy złote, zdobyli pięściarze z Lublina w rozgrywanych w Krakowie 23. Mistrzostwach Polski Juniorów. Na najwyższym stopniu podium stanęli Karol Warda z Berej Boxing oraz Michał Soczyński i Wiktor Szadkowski z KS Paco. Brąz wywalczył Kamil Wieczorek, kolejny z „pacowiczów”.

Warda i Soczyński pod Wawelem bronili wywalczonych przed rokiem tytułów – I nie mieli z tym najmniejszych problemów. Obaj zdecydowanie górowali nad rywalami – mówi Paweł Berejowski, trener pracujący w Berej Boxing, najlepszym pięściarskim klubie na Lubelszczyźnie.
Warda w finale 49 kg pokonał 3:0 Mateusza Jandułę (Gwardia Wrocław), Soczyński także jednogłośnie na punkty wygrał z Filipem Forysiem (BKS Skorpion Szczecin).
Trzecim naszym złotym medalistą, po zwycięstwie 3:0 w finale kategorii do 75 kg z Piotrem Szczukowskim (UKS Boxing Team Chojnice), został Wiktor Szadkowski. I to uczniowi VII LO przy ulicy Farbiarskiej należą się największe brawa. Boks zaczął trenować dopiero we wrześniu 2014 roku w klasie bokserskiej, która powstała w Zespole Szkół nr 11 przy współpracy z KS Paco. Wcześniej grał w piłkę. W tym miejscu warto zaznaczyć, ze zajęcia w klasie pięściarskiej z młodzieżą od początku prowadzi Karolina Michalczuk, najlepsza w historii polskiego pięściarstwa zawodniczka. W treningach z młodzieżą byłej mistrzyni świata i Europy pomaga trener Tomasz Falczyński, dzięki którego staraniom i uporowi udało się przed 1,5 roku powołać do życia pięściarską klasę.