poniedziałek, 04 kwietnia 2016 09:11

Uwaga na obietnice zniżek

Napisane przez  m
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W związku z agitacją wędkarzy stosowaną przez niektóre koła PZW Okręgu Chełmskiego i przypadkami obiecywania zniżek przy opłatach na 2016 rok

- Zarząd Okręgu informuje, że na terenie działania Okręgu Chełmskiego wszystkich wędkarzy obowiązują jednakowe ceny składek członkowskich i okręgowych zgodnie z obowiązującym wykazem i systemem ulg. Jedynymi odstępstwami (potwierdzonymi odpowiednimi uchwałami zarządów kół), są zwolnienie z opłaty egzaminacyjnej na kartę wędkarską oraz zwolnienie nowo wstępujących z opłaty „wpisowego”. Zarząd Okręgu negatywnie ocenia inne praktyki niektórych kół zmierzające do pozyskiwania członków poprzez obietnice „załatwienia” zniżkowych opłat za zezwolenia na wędkowanie w innych wodach niebędących w użytkowaniu PZW, a stanowiących własność np. urzędów gmin. Przedstawiciel chełmskiego ZO konsultował bezpośrednio z właścicielami zbiorników ten temat i uzyskał informację, że nie ma możliwości stosowania żadnych ulg, a stawki opłat za wędkowanie obowiązują wszystkich, niezależnie od tego, jakie koło wędkarskie reprezentują.
Zawody Grand Prix Okręgu
W sobotę, 16 kwietnia na zbiorniku Niwa I w Sawinie odbędą się pierwsze w tym roku zawody spławikowe z cyklu Grand Prix Okręgu Chełmskiego o Memoriał Jana Środka i Władysława Linde.
Zbiórka zawodników o godz. 6.00 w stałym miejscu organizacji zawodów (dojazd drogą betonową). Zawody odbędą się w dwóch 3-godzinnych turach w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Startują tylko zawodnicy w kategorii seniorów. Opłata startowa wynosi 20 zł od zawodnika. Zgłoszenia będą przyjmowane w biurze ZO telefonicznie lub osobiście (82 563 08 22) do 14 kwietnia.

 

Efekty kontroli strażników z Urszulina

Od początku roku strażnicy rybaccy z Koła PZW w Urszulinie intensywnie patrolują okoliczne wody, tj. jeziora Rotcze i Sumin oraz zbiornik Wytyczno. Efektem tych patroli jest zatrzymanie łącznie 137 jednostek sprzętu kłusowniczego: 41 sieci typu drygawica i wonton, 26 bębnów, 70 kozul oraz sznura.

Pstrąg na Gliniankach Horodyskich - WKS Chełm zaprasza na pierwsze w regionie zawody spinningowe w połowie pstrąga tęczowego.

Zawody odbędą się 9 kwietnia na Gliniankach Horodyskich (starych) w jednej 6-godzinnej turze, na „żywej rybie”. Zbiórka zawodników o godz. 7.00.
Łowisko będzie zarybione dużą ilością pstrąga tęczowego, co gwarantuje przeżycie wielu emocjonujących holi tej walecznej ryby.
Po zakończeniu zawodów oraz w niedzielę 10 kwietnia uczestnicy „Pucharu” będą mogli wędkować do zmroku, zabierając złowione ryby.
Szczegóły w Regulaminie Zawodów dostępnym na stronie PZW Chełm.
Liczba miejsc ograniczona!
Zapisy do 6 kwietnia (środa) w sklepie wędkarskim Moczykij przy ulicy Lubelskiej 54 w Chełmie.
Więcej informacji i regulamin zawodów dostępne w sklepie oraz na stronie PZW Chełm, a także pod numerami telefonu 783 601 600, 513 128 583.