Targi Budowlane LUBDOM – 1-3.04. 2016

Przed nami budowlany weekend. W dniach 1 – 3 kwietnia 2016 r. w hali MTL przy ul. Dworcowej w Lublinie odbędzie się XXXVI edycja Targów Budowlanych LUBDOM.

Zakres tematyczny targów obejmuje m.in.: elementy konstrukcyjne, ściany i elewacje, materiały i chemię budowlaną, instalacje (sanitarne, grzewcze, elektryczne, wodno-kanalizacyjne), stolarkę otworową (drzwi, okna, bramy, fasady), usługi i doradztwo budowlane, dachy, systemy wykończeniowe. Tradycyjnie już Targom Budowlanym LUBDOM towarzyszyć będzie panel branżowy obejmujący wykłady, debaty, dyskusje oraz szkolenia skierowane zarówno do klientów indywidualnych jak i specjalistów z branży.
Impreza na stałe wpisała się w kalendarz wiodących targowych wydarzeń budowlanych we wschodniej Polsce. LUBDOM, dzięki sukcesywnemu poszerzaniu oferty wystawienniczej o nowoczesne technologie dla budownictwa oraz połączeniu tradycji z nowoczesnością, gromadzi liczne grono zwiedzających. Poprzednią edycję odwiedziło ponad 8000 osób, wśród których znaleźli się zarówno profesjonaliści, jak i klienci indywidualni.
CO NOWEGO? Wzrastająca popularność rozwiązań z zakresu inteligentnego i pasywnego budownictwa skłoniła organizatorów do rozszerzenia formuły Targów. Hasło przewodnie LUBDOMU 2016 to „Dom energooszczędny przyjazny dla ludzi i środowiska”. Nowościami najbliższej edycji są: strefa tzw. energetyki prosumenckiej oraz strefa budownictwa energooszczędnego. Pojawią się tu m.in. przedstawiciele firm, zajmujących się budownictwem pasywnym, przydomowymi oczyszczalniami ścieków, inteligentnymi systemami zarządzania budynkiem czy rozwiązaniami OZE.

 

 


W tym roku do zakresu tematycznego targów dołączyły: wyposażenie wnętrz (m.in.: dekoracje, meble, oświetlenie, tekstylia) i wyposażenie przestrzeni rekreacyjnej dla dzieci i dorosłych (elementy wyposażenia placów zabaw, miejsc wypoczynku, skwerów, siłownie outdorowe). Cześć ekspozycyjna targów zostanie wzbogacona o strefę pokazów, gdzie będzie można obserwować praktyczne użycie maszyn i narzędzi budowlanych, a nawet samodzielnie je przetestować.
GOŚĆ SPECJALNY „Efektywność energetyczna i budynki efektywne energetycznie jako element rewolucji energetycznej” to temat wystąpienia Marcina Popkiewicza – laureata głównej nagrody „Dziennikarze dla klimatu” 2015, eksperta i dziennikarza zajmującego się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko, autora bestsellerów „Świat na rozdrożu” i „Rewolucja energetyczna”. Ale po co?. Wykład odbędzie się w ramach dwudniowego seminarium (1-2 kwietnia), dotyczącego rewolucji i efektywności energetycznej.
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE Wspólnie z Targami Budowlanymi LUBDOM odbędą się Targi Obróbki Drewna LUBDREW oraz Targi Mieszkań i Nieruchomości.
LUBDREW to specjalistyczne wydarzenie dedykowane branży drzewnej. Wystawcy zaprezentują tu m.in.: maszyny, narzędzia oraz oprogramowanie dla przemysłu tartacznego, obróbki czy transportu drewna. Z kolei w ramach Targów Mieszkań i Nieruchomości zwiedzający będą mieć okazję do zapoznania się z ofertą wiodących deweloperów, banków i pośredników w obrocie nieruchomościami.