środa, 30 marca 2016 07:54

Mitsubishi Motors - 20 lat w Polsce

Napisane przez  admin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polski oddział firmy Mitsubishi Motors świętuje w tym roku 20. rocznicę działalności. Firma jest częścią japońskiego koncernu Mitsubishi Motors Corporation, który rocznie sprzedaje około 1 300 000 samochodów na świecie. Koncern specjalizuje się w produkcji aut 4x4, SUV-ów, crossoverów i pickupów i słynie z pionierskich technologii. Polska filia MMC działa w Polsce od 1996 roku i przez te 20 lat do polskich klientów trafiło 80 000 samochodów spod znaku trzech diamentów.

W jubileuszowym roku na polski rynek wchodzą dwa ważne modele spod znaku trzech diamentów: nowe wcielenie Mitsubishi Outlandera PHEV - pierwszego na świecie hybrydowego SUV-a z elektrycznym napędem na 4 koła oraz zupełnie nowy model pickupa Mitsubishi L200. W tym ważnym roku polski oddział MMC nawiązał współpracę z cenionymi aktorami - Anną Cieślak i Maciejem Stuhrem, którzy pełnią rolę ambasadorów modeli Mitsubishi ASX i Mitsubishi Outlander PHEV, biorąc udział w najważniejszych wydarzeniach z życia firmy.

 

 

Made in Japan

Mówiąc o Japonii nie sposób nie wspomnieć o grupie Mitsubishi - to jedno z największych w tym kraju przedsiębiorstw i największy pracodawca, będący ogromną grupą firm działających w wielu różnych obszarach - od sektora spożywczego, przez wydobywczy, finansowy czy produkcyjny. Znakomita większość samochodów Mitsubishi - modele Lancer, ASX, Outlander, Outlander PHEV i Pajero jest produkowanych w fabrykach zlokalizowanych w Japonii.

MMC - ekspert 4x4

Mitsubishi Motors Corporation należy do najbardziej znanych członków grupy Mitsubishi - światową sławę zapewniły jej między innymi ogromne sukcesy sportowe, takie, jak 12 zwycięstw w rajdzie Dakar czy 5 tytułów mistrzowskich w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Te sukcesy znajdują odzwierciedlenie w samochodach, oferowanych klientom - nie bez przyczyny Mitsubishi Motors określane jest mianem eksperta w dziedzinie konstrukcji samochodów z napędem na 4 koła.

Pionierskie technologie

Innowacyjność i inżynierska precyzja konstruktorów poparta 50 latami doświadczeń z samochodami elektrycznymi pomogła Mitsubishi stworzyć pierwszy na świecie hybrydowy SUV z elektrycznym napędem na 4 koła. Obecnie Mitsubishi Outlander PHEV jest najlepiej sprzedającym się pojazdem PHEV na świecie, trafiając już do 50 000 odbiorców w samej Europie.