poniedziałek, 21 marca 2016 08:53

Mayday ponownie w ChDK

Napisane przez  id
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 kwietnia o godz. 19 Chełmski Dom Kultury zaprasza po raz kolejny na fantastyczną komedię Raya Cooneya pt. „Mayday” w wykonaniu Teatru Ziemi Chełmskiej.

Spektakl podbił serca nie tylko chełmian, grany był bowiem kilkakrotnie w innych miastach, m.in. w Lublinie, Biłgoraju i Włodawie, wszędzie gromadząc komplety na widowni. Sztuka Mayday została uznana najlepszą na świecie komedią. Gwarantujemy salwy śmiechu od pierwszej do ostatniej minuty... Bilet w cenie 20 zł dostępne w kasach ChDK i CKF Zorza, na www.chdk.chelm.pl.

Marek Andrzejewski akustycznie

W piątek 8 kwietnia w Galerii Atelier przy ul. Lwowskiej 24 o godz. 19 koncert akustyczny Marka Andrzejewskiego - lubelskiego poety, pieśniarza i kompozytora. Towarzyszyć mu będą Katarzyna Wasilewska i Jakub Niedoborek. Bilety dostępne w Galerii Atelier. Wiecej informacji - tel. 825642205.

Repertuar Kina (wszystkie seanse w Zorzy)

21 marca: godz. 13.30 - Robinson Crusoe 3D dubbing; godz. 16 - Cierń Boga; godz. 19 - Londyn w ogniu; godz. 21 - Ojcowie i córki;
22 marca: godz. 13.30 - Robinson Crusoe 2D dubbing; godz. 16 - Ojcowie i córki; godz. 18.30 - Londyn w ogniu; godz. 21 - Cierń Boga;
23 marca: godz. 13.30 - Robinson Crusoe 3D dubbing; godz. 16 - Ojcowie i córki; godz. 18.30 - Londyn w ogniu; godz. 21 - Cierń Boga;
24 marca: godz. 13.30 - Robinson Crusoe 2D dubbing; godz. 16 - Londyn w ogniu; godz. 18 - Cierń Boga; godz. 21 - Ojcowie i córki;
25, 26, 27 marca: kino nieczynne

 

 

Życie i muzyka w KDF

Marcowe spotkania w Klubie Dobrego Filmu ChBP dedykowane są przede wszystkim fanom dobrego kina i znakomitej muzyki. W środę 23 marca historia legendy jazzu i bluesa, Raya Charlesa, który pomimo niepełnosprawności zdobywa sławę. Klub Dobrego Filmu to okazja do spotkania i kontaktu z dobrym kinem przy herbacie, kawie i pysznych słodkościach. Seans w sali widowiskowej o godz. 18 w ChBP przy ulicy Partyzantów 40. Wstęp wolny.

Tylko we Lwowie!

Stowarzyszenie WeRwA i restauracja Lwów zapraszają na pełen atrakcji wieczór „Tylko we Lwowie”. Impreza rozpocznie się w sobotę 2 kwietnia o godz. 19 w restauracji Lwów przy ul. 11 Listopada w Chełmie. W programie m.in. specjalny koncert supergrupy Bimber Boys z piosenkami lwowskimi, znakomite lwowskie potrawy, wschodni zestaw powitalny, prezentacja zdjęć i filmików o Lwowie oraz losowanie tematycznych upominków. Będzie można również potańczyć na parkiecie, nie tylko przy lwowskich hitach. Bilety wstępu w cenie 60zł do nabycia w recepcji hotelu Lwów. Uwaga, liczba miejsc ograniczona - informacje pod nr tel. 82 5651412.

Luxtorpeda w ChDK

3 kwietnia o godz. 19 koncert jednego z najciekawszych polskich zespołów rockowych. Luxtorpeda powstał w 2010 r. z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Freidricha (Acid Drinkers, Turbo, Flap Jack, 2Tm2,3, Arka Noego, KNŻ), który do współpracy zaprosił: gitarzystę Roberta Drążka, basistę Krzysztofa Kmiecika (Armia, 2Tm2,3) oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel (52 Dębiec). 1 kwietnia 2014 r. zespół wydał swój trzeci studyjny album „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”. Bilety w cenie 45zł dostępne w kasach ChDK i CKF Zorza, na www.chdk.chelm.pl.

„Złodziej” z gwiazdorską obsadą

2 kwietnia o godz. 18 w ChDK wyjątkowy spektakl z gwiazdorską obsadą. Na deskach chełmskiego domu kultury wystąpią: Renata Dancewicz, Izabela Kuna, Rafał Królikowski, Jacek Braciak i Cezary Żak. „Złodziej” to sztuka Erica Chappella, autora zaliczanego do grona najlepszych angielskich pisarzy komediowych. Sztuka tak przypadła do gustu Cezaremu Żakowi, że nie mógł sobie odmówić wyreżyserowania jej i zagrania tytułowej roli. Jak sobie poradził? Najlepiej przekonać się o tym osobiście, wybierając się na spektakl, bowiem „Złodziej” to doskonała gra aktorska, wyśmienita zabawa, błyskotliwe żarty przeplatane brawurowymi zwrotami akcji oraz wielce nieprzewidywalne zakończenie.
A sprawa jest bardzo mocno podejrzana… Cezary Żak wpada w prawdziwe opały. Przyłapany na gorącym uczynku musi tak zwieść wszystkich domowników, by ci uwierzyli mu, że wcale nie jest złodziejem. Postać z fantazją, psycholog - wywróci wzajemne relacje mieszkańców do góry nogami. Czy zadanie okaże się trudne?...
Bilety w cenie 95 i 90 zł do nabycia w ChDK i na stronie chdk.chelm.pl

 

 

Kolejne spotkanie z muzyką bałkańską

9 kwietnia na godz. 18 ChDK po raz kolejny zaprasza na niezwykle energetyczny koncert w wykonaniu Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej. W programie tradycyjne melodie Serbii, Macedonii, Grecji, Bułgarii czy Rumunii. W niezwykłe, bałkańskie klimaty wprowadzą widzów utwory melodyjne, dynamiczne, przełamane nostalgiczną nutą zadumy.

Koncert Jubileusz Raz, Dwa, Trzy

10 kwietnia w ChDK o godz. 18 jubileuszowy koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy. Należą do klasyki. Prostotą i szczerością trafiają do każdego, są uniwersalni. Bez względu na wiek - swój i odbiorcy, potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk, od jarocińskiej sceny, po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem. Koncerty z okazji 25-lecia będą okazją do zaprezentowania najbardziej znanych utworów z ich repertuaru, pojawią się także piosenki mniej znane, w nowych odświeżonych aranżacjach. Bilety w cenie 60 zł (przedsprzedaż) 70 zł (od 4 kwietnia) do nabycia w ChDK i na stronie chdk.chelm.pl

„Obietnica poranka” w ChDK

11 kwietnia o godz. 19 w ChDK zobaczymy Annę Seniuk i Grzegorza Małeckiego. Ci uznani aktorzy wystąpią w sztuce na podstawie niezwykłej autobiografii Romaina Gary’ego „Obietnica poranka” - jednej z najbardziej wzruszających i pięknych książek poświęconych matce, jakie kiedykolwiek zostały napisane. Spektakl to opowieść o kobiecie wielkiego serca i niezwykłych przymiotach charakteru, chociaż niepozbawionej wad i śmiesznostek, zdecydowanej zrobić wszystko, aby osiągnąć cel. Jej syn będzie kiedyś wielkim bohaterem, generałem, wspaniałym francuskim pisarzem i ambasadorem Francji. Dla niego ona była wszystkim, jego największym skarbem, ale też i przekleństwem. Przez całe swoje życie będzie się starał sprostać jej marzeniom, zrealizować plany, jakie przed nim nakreśliła, zdążyć przed jej śmiercią, aby zobaczyła, że życie, które mu poświęciła nie poszło na marne.
Wydarzenie jest podwójną przyjemnością - jedna wynika ze śledzenie losów bohaterów, druga z oglądania świetnych aktorów. Bilety w cenie 65 zł do nabycia w kasie ChDK, CKF Zorza, na stronie chdk.chelm.pl oraz: na portalach biletyna.pl i ticketpro.pl, w sieciach salonów Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju.

Kabaret Hrabi „Tak, że o”

14 kwietnia w ChDK o godz. 20 spotkanie z Kabaretem Hrabi, który pojawi się z najnowszym programem „Tak, że o”. Kabaret od 2002 r. tworzą: Darek Kamys (ksywka Kamol), Joanna Kołaczkowska (Lola lub Asior), przy współudziale Łukasza Pietscha (Lopez) i Tomasza Majera (Bajer). Bilety w cenie 60 zł i 50 zł dostępne m.in. w kasach ChDK i CKF Zorza oraz na www.chdk.chelm.pl i w Fanie Kultury.

4 Pory RoQ

15 kwietnia w ChDK o godz. 19 koncert zespołu 4 Pory RoQ. Obok dobrze znanych utworów, artyści zaprezentują materiał z nowej płyty, nad którą pracują. Zespół powstał w 1992 r. Sam jest twórcą wykonywanych utworów, do których teksty pisze solistka zespołu - Anna Bobruś-Chołota. Muzykę komponują wspólnie. Od początku odnosili liczne sukcesy w konkursach muzycznych. Zespół 4 PORY ROQ jest znakomitym Ambasadorem Muzycznym Chełma, Ziemi Chełmskiej i Lubelszczyzny. Obecnie w skład zespołu wchodzą: Anna Bobruś-Chołota - śpiew, Grzegorz Sykuła - gitara, Marcin Wójtowicz - bas akustyczny i Michał Słomiński - instrumenty klawiszowe, perkusjonalia. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach ChDK i CKF Zorza i na www.chdk.chelm.pl.