poniedziałek, 29 lutego 2016 08:49

Pan Sułek zakocha się w Chełmie

Napisane przez  i
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przez ponad 20 lat Krzysztof Kowalewski i Marta Lipińska użyczali swojego głosu Panu Sułkowi i Pani Elizie w komediowym słuchowisku radiowym autorstwa Jacka Janczarskiego pt. „Kocham Pana, Panie Sułku”.

Aktorzy postanowili, że warto przedłużyć życie swoich bohaterów i wymyślili „Kocham Pana, Panie Sułku” na żywo, prezentując go w całej Polsce od dłuższego czasu. 14 marca (poniedziałek) o godz. 19 aktorzy zaprezentują spektakl w Chełmski Dom Kultury. Pani Eliza - dziewica w starszym wieku, bez pamięci i bezkrytycznie w nim zakochana, znosząca nieustanne obelgi i nieuprzejmości, zawsze gotowa do pomocy i dająca dowody swego przywiązania, co jednak nie bardzo wzrusza Pana Sułka. Gajowy Marucha - ich towarzysz tropiący przygody tej dziwacznej i zabawnej pary. Teksty bawią tak samo jak kiedyś, nie straciły nic ze swej aktualności, bo absurd i abstrakcja są wiecznie żywe. Bilety na wydarzenie w cenie 65 zł można nabyć w kasie ChDK oraz CKF Zorza, na stronie chdk.chelm.pl oraz na portalach: biletyna.pl, abilet.pl, ticketpro.pl i w sieciach salonów: Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju.

Repertuar Kina (ZORZA i ChDK)

29 lutego: godz.14 - Barbie: Tajne agentki (Zorza); godz. 16 - Operacja Arktyka (Zorza); godz. 18 - 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach (Zorza); godz. 20.30 - 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach (Zorza); godz. 16 - Odlotowa przygoda 3D dubbing (ChDK); godz. 18 - Jak to robią single (ChDK); godz. 20.30 - Na granicy (ChDK);
1 marca: godz. 14 - Operacja Arktyka (Zorza); godz. 16 - Barbie: Tajne agentki (Zorza); godz. 18 - 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach (Zorza); godz. 20.30 - 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach (Zorza); godz. 16 - Odlotowa przygoda 2D dubbing (ChDK); godz. 18 - Jak to robią single (ChDK); godz. 20.30 - Na granicy (ChDK);
2 marca: godz. 14 - Barbie: Tajne agentki (Zorza); godz. 16 - Operacja Arktyka (Zorza); godz. 18 - 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach (Zorza); godz. 20.30 - 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach (Zorza); godz. 16 - Odlotowa przygoda 3D dubbing (ChDK); godz. 18 - Na granicy (ChDK); godz. 20.30 - Jak to robią single (ChDK);
3 marca: godz.14 - Barbie: Tajne agentki (Zorza); godz. 16 - Operacja Arktyka (Zorza); godz. 18 - 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach (Zorza); godz. 20.30 - 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach (Zorza);
4 marca: godz. 14 - Barbie: Tajne agentki (Zorza); godz. 16 - Sprawiedliwy (Zorza); godz. 18.15 - Na granicy (Zorza); godz. 20.30 - 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach (Zorza);
5 marca: godz. 11.30 - Barbie: Tajne agentki (Zorza); godz. 13.30 - 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach (Zorza); godz. 16 - Na granicy (Zorza); godz. 18.15 - Sprawiedliwy (Zorza); godz. 20.30 - The Boy (Zorza);
6 marca: godz. 11.30 - Barbie: Tajne agentki (Zorza); godz. 13.30 - 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach (Zorza); godz. 16 - Sprawiedliwy (Zorza); godz. 18.15 - Na granicy (Zorza); godz. 20.30 - The Boy (Zorza);

 

W deszczu tańcz!

W środę 2 marca o godz. 16.30 w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej zapanowano spotkanie autorskie z Agnieszką Korzeniewską, związane z promocją jej książki „W deszczu tańcz!”. To zbiór bardzo pozytywnych myśli, pogodnych, często lirycznych opowieści, sławiących urodę życia. To ogromna dawka pozytywnej energii, inspirująca czytelnika do zmian, niosąca przekaz, że niezależnie od tego, gdzie się człowiek urodził i bez względu na to ile ma lat, nigdy nie jest za późno na podążanie za swoimi marzeniami. Jest to absolutnie pozycja dla każdego, mówiąca o tym, że „człowiek może być w życiu tym, kim wybiera być, a nie tym - kim się urodził”. Wszyscy uczestnicy spotkania wezmą udział w losowaniu książki, którą autorka wraz z autografem wręczy zwycięzcy.

Operetki Czar

4 marca o godz. 10 w ChDK niezwykły koncert w wykonaniu Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej, który niedawno obchodził swoje 75. urodziny. W programie muzycznego widowiska znajdują się najsłynniejsze arie i duety operetkowe, między innymi z „Barona cygańskiego”, „Zemsty nietoperza”, „Księżniczki czardasza” i „Wesołej wdówki’. A wszystko to w bogatych aranżacjach, z udziałem orkiestry, solistów, chóru oraz baletu. Bilety w cenie 100 zł dostępne w kasach ChDK i CKF Zorza, na www.chdk.chelm.pl.

Festiwal Filmów Optymistycznych

Chełmska Biblioteka Publiczna w dniach 17 i 18 marca zaprasza wszystkich miłośników kina na pokaz filmów optymistycznych „Multimedia Happy End”. To święto pozytywnego kina organizowane już od 13 lat. Ma charakter otwartego konkursu o zasięgu ogólnopolskim. Co roku uczestniczą w nim tysiące widzów oraz artystów z całego kraju. Podczas ostatniej edycji, która odbyła się w październiku 2015 w Częstochowie, pokazanych zostało 40 polskich filmów. Znalazły się wśród nich zarówno produkcje studenckie, niezależne, jak i profesjonalne. Krótko- i pełnometrażowe. Najlepsze z nich - „Dzień babci”, „Prześwity”, „Sonda o mężczyznach”, „Ławeczka”, „Basen”, „Prowincjonalia” - prezentowane są w miastach całej Polski w ramach pokazów pofestiwalowych. W tym roku również w Chełmie. Filmy wyświetlane będą w sali widowiskowej ChBP. Wstęp wolny.

 

Paranienormalni w Chełmie

12 marca o godz. 17 w Chełmskiej Hali Sportowej wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów - Paranienormalni. Artyści przedstawią program Pierwiastek z Trzech, a w nim wszystko co najlepsze, czyli talent Igora, urok Roberta i energia Michała. Bo takich dwóch, jak ich trzech nie ma ani jednego! Program pełen postaci i tematów niespotykanych dotąd na scenie kabaretowej. Żaden z tematów poruszających opinię publiczną nie umknie uwadze Paranienormalnych. Relacje międzyludzkie, sport i zdrowy tryb życia, polska służba zdrowia, ucieczka z więzienia. Na najwierniejszych fanów czekają nowe perypetie znanych postaci, dzięki którym Paranienormalni stali się tak popularni i lubiani - Mariola, Balcerzak i Kryspin. Bilety w cenie od 50 do 80 zł dostępne na stronie kabaretowe bilety.pl.

Mayday ponownie w ChDK

1 kwietnia o godz. 19 Chełmski Dom Kultury pragnie zaprosić po raz kolejny na fantastyczną komedię Raya Cooneya pt. „Mayday” w wykonaniu Teatru Ziemi Chełmskiej. Spektakl podbił serca nie tylko chełmian, grany był bowiem kilkakrotnie w innych miastach, m.in. w Lublinie, Biłgoraju i Włodawie, wszędzie gromadząc komplety na widowni. Sztuka Mayday została uznana najlepszą na świecie komedią. Gwarantujemy salwy śmiechu od pierwszej do ostatniej minuty... Bilet w cenie 20 zł dostępne w kasach ChDK i CKF Zorza, na www.chdk.chelm.pl.

Luxtorpeda w ChDK

3 kwietnia o godz. 19 koncert jednego z najciekawszych polskich zespołów rockowych. Luxtorpeda powstał w 2010 r. z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Freidricha (Acid Drinkers, Turbo, Flap Jack, 2Tm2,3, Arka Noego, KNŻ), który do współpracy zaprosił: gitarzystę Roberta Drążka, basistę Krzysztofa Kmiecika (Armia, 2Tm2,3) oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel (52 Dębiec). 1 kwietnia 2014 r. zespół wydał swój trzeci studyjny album „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”. Bilety w cenie 45zł dostępne w kasach ChDK i CKF Zorza, na www.chdk.chelm.pl.

 

„Chroma” Sabine Laidig w Galerii 72

Wchodząc na prezentację „Chroma” Sabine Laidig odbiorca zaskoczony zostaje pustką przestrzeni galeryjnej, doznaje uczucia nieobecności dzieła, po którym pozostał jedynie biały relief ram. Zbliżając się do domniemanych obiektów nabiera jednak przekonania, że nie został zwiedziony przez autorkę pokazu - z bieli nieśmiało wyłaniają się linie, siatki linii, regularne konstelacje kwadratowych form. Sztuka niemieckiej artystki oscyluje pomiędzy tym co zmysłowe, a będące pochodną wnikliwych analiz oddziaływania linii i barw. Minimalistyczna w swej strukturze wystawa Sabine Laidig w Galerii 72 Muzeum Ziemi Chełmskiej czynna będzie do 15 kwietnia.

„Obietnica poranka” w ChDK

11 kwietnia o godz. 19 w ChDK zobaczymy Annę Seniuk i Grzegorza Małeckiego. Ci uznani aktorzy wystąpią w sztuce na podstawie niezwykłej autobiografii Romaina Gary’ego „Obietnica poranka” - jednej z najbardziej wzruszających i pięknych książek poświęconych matce, jakie kiedykolwiek zostały napisane. Spektakl to opowieść o kobiecie wielkiego serca i niezwykłych przymiotach charakteru, chociaż niepozbawionej wad i śmiesznostek, zdecydowanej zrobić wszystko, aby osiągnąć cel. Jej syn będzie kiedyś wielkim bohaterem, generałem, wspaniałym francuskim pisarzem i ambasadorem Francji. Dla niego ona była wszystkim, jego największym skarbem, ale też i przekleństwem. Przez całe swoje życie będzie się starał sprostać jej marzeniom, zrealizować plany, jakie przed nim nakreśliła, zdążyć przed jej śmiercią, aby zobaczyła, że życie, które mu poświęciła nie poszło na marne.
Wydarzenie jest podwójną przyjemnością - jedna wynika ze śledzenie losów bohaterów, druga z oglądania świetnych aktorów. Bilety w cenie 65 zł do nabycia w kasie ChDK, CKF Zorza, na stronie chdk.chelm.pl oraz: na portalach biletyna.pl i ticketpro.pl, w sieciach salonów Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju.

„Złodziej” z gwiazdorską obsadą

2 kwietnia o godz. 18 w ChDK wyjątkowy spektakl z gwiazdorską obsadą. Na deskach chełmskiego domu kultury wystąpią: Renata Dancewicz, Izabela Kuna, Rafał Królikowski, Jacek Braciak i Cezary Żak. „Złodziej” to sztuka Erica Chappella, autora zaliczanego do grona najlepszych angielskich pisarzy komediowych. Sztuka tak przypadła do gustu Cezaremu Żakowi, że nie mógł sobie odmówić wyreżyserowania jej i zagrania tytułowej roli. Jak sobie poradził? Najlepiej przekonać się o tym osobiście, wybierając się na spektakl, bowiem „Złodziej” to doskonała gra aktorska, wyśmienita zabawa, błyskotliwe żarty przeplatane brawurowymi zwrotami akcji oraz wielce nieprzewidywalne zakończenie.
A sprawa jest bardzo mocno podejrzana… Cezary Żak wpada w prawdziwe opały. Przyłapany na gorącym uczynku musi tak zwieść wszystkich domowników, by ci uwierzyli mu, że wcale nie jest złodziejem. Postać z fantazją, psycholog - wywróci wzajemne relacje mieszkańców do góry nogami. Czy zadanie okaże się trudne?...
Bilety w cenie 95 i 90 zł do nabycia w ChDK i na stronie chdk.chelm.pl

Koncert Jubileusz Raz, Dwa, Trzy

10 kwietnia w ChDK o godz. 18 jubileuszowy koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy.Należą do klasyki. Prostotą i szczerością trafiają do każdego, są uniwersalni. Bez względu na wiek - swój i odbiorcy, potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk, od jarocińskiej sceny, po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem. Koncerty z okazji 25-lecia będą okazją do zaprezentowania najbardziej znanych utworów z ich repertuaru, pojawią się także piosenki mniej znane, w nowych odświeżonych aranżacjach. Bilety w cenie 60 zł (przedsprzedaż) 70 zł (od 4 kwietnia) do nabycia w ChDK i na stronie chdk.chelm.pl

Kabaret Hrabi „Tak, że o”

14 kwietnia w ChDK o godz. 20 spotkanie z Kabaretem Hrabi, który pojawi się ze swoim najnowszym programem „Tak, że o”. Kabaret od 2002 roku tworzą: Darek Kamys (ksywka Kamol), Joanna Kołaczkowska (Lola lub Asior), przy współudziale Łukasza Pietscha (Lopez) i Tomasza Majera (Bajer). Bilety w cenie 60 zł i 50 zł dostępne w kasach ChDK i CKF Zorza, na www.chdk.chelm.pl, również na: www.kupbilecik.pl, www.biletynakabarety.pl oraz w Fan Kultury.