poniedziałek, 15 lutego 2016 09:08

Anna Maria Jopek Kwartet

Napisane przez  id
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

3 marca o godz. 19 w Chełmskim Domu Kultury koncert Anny Marii Jopek wraz z najbardziej wszechstronną i szaloną formacją, z jaką współpracuje w składzie:

Krzysztof Herdzin - fortepian, cajon, flety; Piotr Nazaruk - śpiew, flety, zithar, gitara, polskie instrumenty ludowe; Robert Kubiszyn - bas. Anna Maria Jopek to wokalistka, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki, wystąpiła na najbardziej prestiżowych scenach świata, jej muzyka jest wydawana na całym świecie. Sprzedała milion płyt, ale najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Bilety w cenie 80zł do nabycia w ChDK i na stronie chdk.chelm.pl, oraz na www.ebilet.pl, biletyna.pl, bileterka.com. Uwaga! Wśród nadawców kuponu rozlosujemy podwójną wejściówkę.

Bimber Boys - ballady rosyjskie i nie tylko

26 lutego o godzinie 18.00 w ChDK koncert chełmskiej grupy folkowej Bimber Boys. Zespół zaprezentuje piosenki ze swojego nowego programu pt. Jedziemy na Wschód. Usłyszymy piosenki Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Aloszy Awdiejewa w oryginalnych aranżacjach zespołu. Oprócz ballad rosyjskich Bimber Boysi zagrają utwory m.in. Jaromira Nohavicy, Stanisława Grzesiuka oraz własne kompozycje. Zespół wystąpi w składzie: Bogdan Depta - śpiew i akordeon, Bartek Kazimierczak - śpiew i gitara akustyczna, Krzysztof Buda - śpiew i skrzypce oraz Jarosław Tulikowski - śpiew i gitara basowa. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach ChDK i CKF Zorza oraz na www.chdk.chelm.pl.

The Best of Urszula

20 lutego o godz. 20 w klubie Atmosfera swoje największe przeboje zaśpiewa Urszula. Wokalistka rockowa, kompozytorka, autorka tekstów, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek w Polsce, obecna na scenie muzycznej od ponad 30 lat. Jej przeboje t.j.: „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Na sen”, „Rysa na szkle”, „Malinowy król” czy „Konik na biegunach” znają wszyscy. Swój pierwszy album - „Urszula”, wydala w 1983 r., a pochodzące z tej płyty „Dmuchawce…” uznane zostały za największy przebój roku. Od tego czasu ukazało się 12 albumów studyjnych Urszuli i wiele z nich pokryło się złotem, platyną i multiplatyną. Urszula wciąż cieszy się niezmienną popularnością, a jej żywiołowe koncerty przyciągają rzesze fanów. Bilety dostępne w restauracji Mc Kenzie.

 

 

Zielone i białe - wystawa

Muzeum Ziemi Chełmskiej zaprasza do oglądania wystawy inspirowanej historią Chełma, będącej efektem współpracy artystów, archeologów, geologów i architektów. „Zielone i białe”, to w założeniach pleneru rzeźbiarsko-malarskiego odbytego na przełomie sierpnia i września 2015r. w Depułtyczah Nowych, spektralna synteza średniowiecznego akropolu Chełma, opisanego w staroruskich latopisach, kalendarium życia i dokonań Daniela Romanowicza. Obrazy, ikony, rzeźby, instalacje - to środki wyrazu użyte do materializacji emocji uczestników pleneru. Mieli oni możliwość użycia w swoich pracach zielonego pigmentu uzyskanego z glaukonitu, co wnosi dodatkowy mityczny walor powstałych ikon i obrazów. Wystawa czynna do końca marca.

TAU w Atmosferze

26 lutego o godz. 20 w Atmosfera Cafe koncert TAU, promujący najnowszą płytę zatytułowaną „Restaurator”. Oprócz utworów z najnowszego albumu, artysta zagra również najbardziej znane i lubiane kawałki ze swoich dotychczasowych projektów. Na scenie, jak zwykle towarzyszyć mu będzie niezawodny Dj Wujaz. Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu koncertu dostępne w Restauracji McKenzee (ul. Kopernika 8, tel. 82 565 64 64).

Pan Sułek zakocha się w Chełmie

Przez ponad 20 lat Krzysztof Kowalewski i Marta Lipińska użyczali swojego głosu Panu Sułkowi i Pani Elizie w komediowym słuchowisku radiowym autorstwa Jacka Janczarskiego pt. „Kocham Pana, Panie Sułku”. Aktorzy postanowili, że warto przedłużyć życie swoich bohaterów i wymyślili „Kocham Pana, Panie Sułku” na żywo, prezentując go w całej Polsce od dłuższego czasu. 14 marca (poniedziałek) o godz. 19 aktorzy zaprezentują spektakl w Chełmski Dom Kultury.
Pani Eliza - dziewica w starszym wieku, bez pamięci i bezkrytycznie w nim zakochana, znosząca nieustanne obelgi i nieuprzejmości, zawsze gotowa do pomocy i dająca dowody swego przywiązania, co jednak nie bardzo wzrusza Pana Sułka. Gajowy Marucha - ich towarzysz tropiący przygody tej dziwacznej i zabawnej pary. Teksty bawią tak samo jak kiedyś, nie straciły nic ze swej aktualności, bo absurd i abstrakcja są wiecznie żywe. Bilety na wydarzenie w cenie 65 zł można nabyć w kasie ChDK oraz CKF Zorza, na stronie chdk.chelm.pl oraz na portalach: biletyna.pl, abilet.pl, ticketpro.pl i w sieciach salonów: Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju. Uwaga! Wśród nadawców kuponu rozlosujemy dwie podwójne wejściówki.

 

 

Repertuar Kina

15 lutego: godz. 11 - Ferie w ZORZY - Paddington (Zorza); godz. 13 - Misiek w Nowym Jorku (Zorza); godz. 15 - Planeta Singli (Zorza); godz. 18 - Planeta Singli (Zorza); godz. 21- Planeta Singli (Zorza);
16 lutego: godz. 11 - Ferie w ZORZY - Kauwboy. Chłopiec i kawka (Zorza); godz. 13 - Misiek w Nowym Jorku (Zorza); godz. 15 - Planeta Singli (Zorza); godz. 18 - Planeta Singli (Zorza); godz. 21 - Planeta Singli (Zorza);
17 lutego: godz. 11 - Ferie w ZORZY - Rodzinka nie z tej Ziemi (Zorza); godz. 13 - Misiek w Nowym Jorku (Zorza); godz. 15 - Planeta Singli (Zorza); godz. 18 - Planeta Singli (Zorza); godz. 21 - Planeta Singli (Zorza); godz. 10 - Ferie w ChDK - Tarzan. Król dżungli (ChDK); godz. 12 - Tarzan. Król dżungli (ChDK);
18 lutego: godz. 11 - Ferie w ZORZY - Bella i Sebastian (Zorza); godz. 13 - Misiek w Nowym Jorku (Zorza); godz.15 - Planeta Singli (Zorza); godz. 18 - DKF REWERS - Aurora (Zorza); godz. 21 - Planeta Singli (Zorza);
19 lutego: godz. 11 - Ferie w ZORZY - Proszę słonia (Zorza); godz. 13.30 - Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa (Zorza); godz. 15.30 - Bernadetta. Cud w Lourdes (Zorza); godz. 18 - Zjawa (Zorza); godz. 21 - Planeta Singli (Zorza);
20 lutego: godz. 11.30 - Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa 2D (Zorza); godz. 13.30 - Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa 2D (Zorza); godz. 15.30 - Bernadetta. Cud w Lourdes (Zorza); godz. 18 - Planeta Singli (Zorza); godz. 20.45 - Zjawa (Zorza);
21 lutego: godz. 11.30 - Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa 2D (Zorza); godz. 13.30 - Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa 2D (Zorza); godz. 15.30 - Zjawa (Zorza); godz. 18.30 - Bernadetta. Cud w Lourdes (Zorza); godz. 21 - Planeta Singli (Zorza);

Aurora w DKF Rewers

W czwartek 18 lutego w Zorzy o godz. 18 kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem wyświetlona będzie historia, która wydarzyła się naprawdę, choć wydaje się nieprawdopodobna. „Aurora” to przejmujący dramat przedstawiający historię Sofii - nauczycielki, która postanawia zawalczyć o pogrzeb noworodka, którego ciało znaleziono w śmietniku.

Nie może pogodzić się z myślą, że odejdzie bezimiennie z tego świata, nikomu niepotrzebne. Sofia chce urządzić mu godny pochówek. Na początek nadaje mu imię: Aurora. Teraz czeka ją najtrudniejsze zadanie - musi pokonać biurokratyczne bariery by dopiąć celu. Sprawa jest precedensowa, a urzędy nie są przygotowane do takiej sytuacji. Wszędzie spotyka się z nieufnością i z pytaniem: dlaczego chce pochować dziecko, z którym nie łączy jej żadne pokrewieństwo? Odpowiedź, że postępuje zgodnie z zasadami chrześcijaństwa i chce w ten sposób ocalić godność zmarłego niemowlęcia, wzbudza tylko dodatkową nieufność. Bilety: 10 zł. 

Przeminęło z wiatrem w Klubie Dobrego Filmu

W lutym Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na filmy pod hasłem „Adaptacje, Adaptacje”. W środę 17 lutego ekranizacja bestsellerowej powieści Margaret Mitchell „Przeminęło z wiatrem”. Projekcja w środę o godz. 18 sali widowiskowej ChBP, przy ul. Partyzantów 40. Wstęp wolny oraz, jak zwykle, gorąca herbata, kawa i słodka niespodzianka.

28. spotkanie Klubu Podróżników

Stowarzyszenie WeRwA zaprasza na 28. spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników Bieluch, które rozpocznie się w piątek 19 lutego o godz. 19 w kawiarni artystycznej DeCaffencja. Gościem spotkania będzie lublinianka Karolina Zdyb - absolwentka prawa UMCS, backpacerka, miłośniczka poznawania obcych kultur i języków. Od wielu lat każdą wolną chwilę poświęca na wędrowanie po Polsce i świecie. Stara się podróżować nisko budżetowo, udowadniając, że nie potrzeba wielkich pieniędzy do realizowania swoich marzeń. Jej ukochanym kontynentem jest Afryka. Jest też zafascynowana kulturą krajów Ameryki Południowej oraz Kuby i Jamajki. Według niej podróże są świetnym sposobem na kształtowanie swojego charakteru, uczą minimalizmu i szacunku do ludzi i ich odmienności. Podczas spotkania opowie o swoich afrykańskich podróżach po Mali, Namibii, Kenii i Etiopii. Dzięki wsparciu spotkania przez Biuro Usług Turystycznych Krystyna i sklep zMaroka.pl wśród publiczności zostaną rozlosowane egzotyczne upominki z Czarnego Lądu. Wstęp na imprezę wolny.

Mayday

19 lutego na godz. 19 ChDK zaprasza po raz kolejny na fantastyczną komedię Raya Cooneya pt. „Mayday” w wykonaniu Teatru Ziemi Chełmskiej. Spektakl podbił serca nie tylko chełmian, grany był bowiem kilkakrotnie w innych miastach, m.in.
w Lublinie, Biłgoraju i Włodawie, wszędzie gromadząc komplety na widowni. Sztuka Mayday została uznana najlepszą na świecie komedią. Bilety w cenie 20 zł dostępne w ChDK oraz na stronie chdk.chelm.pl.

W podróży z Marcinem Jastrzębskim

Do 3 marca w Galerii Atelier przy ul. Lwowskiej 24 oglądać można wystawę zdjęć Marcina Jastrzębskiego „Nowhere”. Prezentowane zdjęcia powstały podczas jego motocyklowych wypraw na północ Europy. Samotnie zwiedził wówczas m. in. Rosję, Skandynawię, Szkocję, Islandię i Wyspy Owcze. Autor zarejestrował wszystkie fotografie z cyklu N w latach 2010-2014, za pomocą analogowego aparatu otworkowego. Tytuły fotografii cyklu to szerokości geograficzne odwiedzanych miejsc, zlokalizowanych w okolicach, lub za północnym kołem podbiegunowym.