poniedziałek, 01 lutego 2016 11:49

Wodnik na lodzie

Napisane przez  aj
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

(24 stycznia) Na zalewie w Stańkowie rozegrano zawody podlodowe o Mistrzostwo Koła PZW Wodnik. Rywalizowało jedenastu wędkarzy. Zwyciężył Marek Spodniewski (1640 g ryb), drugie miejsce zajął Tomasz Radziewicz (1440 g), a trzeci był Andrzej Koguciuk (120 g).

Spotkanie z przedstawicielami Okręgu PZW w Zamościu

Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Chełmie informuje, że 22 stycznia br. z jego inicjatywy odbyło się spotkanie z Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Zamościu. Celem było wyjaśnienie przyczyn zerwania przez okręg zamojski porozumienia międzyokręgowego o wzajemnym honorowaniu składki okręgowej oraz możliwości jego przywrócenia. Stanowisko prezentowane przez prezesa w imieniu Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Zamościu - zdaniem przedstawicieli Okręgu Chełm - jednoznacznie świadczyło o tym, że Okręg Zamość nie jest zainteresowany podpisaniem porozumienia na dotychczasowych zasadach, tj. w opcji zerowej. Po spotkaniu miało odbyć się posiedzenie Zarządu Okręgu Zamojskiego, który miał podjąć ostateczną decyzję. Niestety, do 29 stycznia, pomimo obietnic, Zarząd Okręgu
w Chełmie nie otrzymał z Zamościa żadnej informacji na ten temat.

Zawody podlodowe w Ceramiku

Koło PZW Ceramik w Krasnymstawie zorganizowało zawody podlodowe na starorzeczu rz. Wieprz. Sędziowali: Dariusz Zieleńczuk i Mariusz Grzyb. Wyniki:
1. Grzegorz Janeczek - 795 g, 2. Mariusz Fałkowski - 760 g, 3. Mirosław Furman - 530 g.

Zawody podlodowe Cementowni Sum

Zarząd Koła zorganizował zawody towarzyskie na zbiorniku Staw. Ryby złowiło tylko dwóch zawodników. Największą rybę spokojnego żeru - płoć o długości 23,5 cm złowił Marcin Adamczyk, zaś największego okonia o długości 25 cm - Krzysztof Pawłowski.

 

 

Zebranie sprawozdawcze i wyborcze w Ceramiku

W związku z rezygnacją dotychczasowego prezesa Koła Krasnystaw Ceramik Mariusza Podolskiego podczas obrad wybrano do pełnienia tej funkcji Mirosława Furmana - długoletniego działacza wędkarskiego oraz czynnego zawodnika dyscypliny spławikowej. Ponadto w wyborach uzupełniających do zarządu koła w jego skład weszli: Mariusz Grzyb (sekretarz koła) i Radosław Jurowski (gospodarz). Rzecznikiem dyscyplinarnym wybrany został Grzegorz Jeleń, zaś komendantem SSRyb. - Grzegorz Janeczek.

Sieci pod lodem

W ubiegłym tygodniu społeczni strażnicy rybaccy Okręgu Chełmskiego przeprowadzili udaną akcję przeciwkłusowniczą na jeziorze Syczyn. W czasie patrolu zdjęto spod lodu 3 sieci typu drygawica. W sieciach znajdowało się sporo ryb takich gatunków, jak: płoć, okoń i karaś srebrzysty. Wszystkie ryby były w dość dobrej kondycji i wypuszczono je do wody.