poniedziałek, 04 stycznia 2016 08:40

Okazały odyniec

Napisane przez  admin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

(19 listopada 2015 r.) Zbigniew Smyk z Koła Łowieckiego nr 86 „Szpak” w Woli Uhruskiej, w obwodzie łowieckim nr 124, w okolicy Majdanu Stuleńskiego, strzelił okazałego dzika. Odyniec został pozyskany przy księżycu z ambony, podczas wieczornej zasiadki. Celny strzał pozwolił odyńcowi na spisanie testamentu 50 metrów od miejsca zestrzału. Masa tuszy w skupie 135 kg. Darz Bór!

Uroczyste otwarcie karmnika …

W Przedszkolu Miejskim nr 8 w Chełmie odbyło się uroczyste otwarcie karmnika. Okazały karmnik przekazali chełmscy myśliwi w ramach akcji „Myśliwi dla przedszkolaków”. Uroczystego przecięcia świątecznej wstęgi na karmniku dokonali myśliwi i dyrekcja placówki. Wyłożono pierwszą porcję karmy. Przedszkolaki przygotowały okolicznościowy występ. Karmnik pomoże przetrwać trudny okres zimy okolicznym ptakom a dzieciom zapewni radość z obserwacji ptactwa i umożliwi poszerzanie wiedzy o naszych skrzydlatych przyjaciołach.

Polowanie z podkładaczami na grubego zwierza

W leśnych ostępach Lasu Namule, w obwodzie łowieckim nr 337, dzierżawionym przez myśliwych z KŁ nr 24 „Lis” w Łopienniku Górnym, 5 grudnia 2015 r. spotkali się uczestnicy i organizatorzy polowania zbiorowego dla członków ORŁ w Chełmie. Przy Hubertówce członków ORŁ, członków Zarządu Okręgowego i gości powitał Wiesław Jarząbek - prezes Koła, w asyście członków zarządu koła.
Wiesław Mróz omówił zasady bezpiecznego polowania, przedstawił podkładaczy i ich psy. Po informacji o zwierzynie przewidzianej do pozyskania, omówieniu sygnałów, nastąpiło losowanie kart stanowiskowych. Ruszono do kniei. Zwierz był w każdym miocie. Pozyskano tylko jednego dzika.
Po zakończeniu pędzeń organizatorzy ułożyli skromny pokot, zapłonęło ognisko i pochodnie. Prezes Koła odebrał raport, ogłosił Króla Polowania i Króla Pudlarzy i wręczył pamiątkowe medale.

 

Współpraca ze szkołami…

Mariusz Michalczuk, łowczy KŁ nr 82 „Dubelt” w Chełmie spotkał się z uczniami klas I-III Szkoły Podstawowej w Strachosławiu w gminie Kamień. Wyjaśnił, jak i czym dokarmiać należy ptaki zimą. Opowiedział, jak myśliwi pomagają zwierzynie dziko żyjącej przetrwać trudny okres zimy. Po prelekcji uczestnicy spotkania pod opieką Anety Feresz, Joanny Brzezowskiej-Krupy i Teresy Wawryniuk ruszyli do sadu przyszkolnego, gdzie zamontowano podarowany szkole karmnik dla ptaków. Wyłożono pierwszą porcję karmy przekazanej przez myśliwych.