środa, 04 marca 2015 11:59

Inwentaryzacja łosia

Napisane przez  admin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

18 lutego w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie dokonano losowania pędzeń dotyczących inwentaryzacji łosia i pozostałych gatunków zwierząt kopytnych z wykorzystaniem programu komputerowego. Poszczególne nadleśnictwa z ogólnej liczby obiektów wylosowały określoną liczbę oddziałów (miotów). Inwentaryzacja na terenie nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji LP w Lublinie zostanie przeprowadzona w dniach 28 lutego – 1 marca z udziałem pracowników LP i myśliwych z kół łowieckich.

Sukces włodawskich gimnazjalistów

24 lutego w Warszawie odbył się finał konkursu „Ożywić pola”. Była to już ósma edycja tego konkursu. Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie otrzymało tytuł laureata w kwalifikacji ogólnej „Ożywić pola. Rok trznadla”.
„Ożywić Pola” to skierowany do dzieci i młodzieży ogólnopolski program oświatowy miesięcznika „Łowiec Polski”. Celem projektu jest edukacja ekologiczna młodych ludzi, realizowana w dużej mierze poprzez czynne zaangażowanie w rewitalizację przyrody. W ramach programu Publiczne Gimnazjum nr 2 we Włodawie podjęło szereg różnorodnych przedsięwzięć. Uczniowie wspólnie z Nadleśnictwem Włodawa i Kołem Łowieckim „Ponowa 48” zakładali nowe remizy śródpolne i pielęgnowali istniejące, zbierali kasztany, budowali paśniki, dokarmiali zwierzynę łowną. Młodzi ekolodzy prowadzili też obserwację życia przyrodniczego w wymienionych remizach, czyli grupach krzewów w środowisku polnym pełniących schronienie dla drobnych zwierząt. Brali też udział w sadzeniu lasu, sprzątaniu świata. Ponadto uczestniczyli w spotkaniach z łowczym, leśnikiem i ornitologiem. Koordynatorem programu w szkole była Joanna Kozak, którą w pracach związanych z akcją wspierali: dyrektor Dariusz Semeniuk oraz nauczyciel plastyki Małgorzata Szadkowska. Ze strony koła łowieckiego koordynacją prowadzonych działań zajmował się Włodzimierz Czeżyk.

Edukacja ekologiczna
Myśliwi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Łopienniku Dolnym w celu upowszechniania wiedzy o łowiectwie. Z tamtejszą placówką oświatową od lat owocnie współpracuje Koło Łowieckie Nr 24 „Lis” w Łopienniku Górnym, które na spotkaniu reprezentował Marian Rudnik w towarzystwie łowczego okręgowego Mirosława Sawickiego. „Spotkanie z przyrodą” wzbogacone było prezentacją multimedialną oraz uzupełnione pogadanką o zwierzynie łownej.
W spotkaniu bardzo aktywny udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką grona pedagogicznego. Przeprowadzono konkurs wiedzy o prezentowanej zwierzynie łownej, przy bardzo wysokiej aktywności wszystkich dzieci. Za trafne odpowiedzi rozdano uczestnikom nagrody ufundowane przez zarząd Koła Nr 24 „Lis” i Nadleśnictwo Krasnystaw.

admin

Ostatnie od admin

W górę