poniedziałek, 01 grudnia 2014 14:02

Polowanie Hubertowskie c.d.

Napisane przez  admin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

KŁ nr 16 „Szarak” w Krasnymstawie
(9 listopada) Na polowaniu hubertowskim w uroczysku Surchów - Lipina stawiło się trzydziestu dziewięciu kolegów myśliwych z KŁ nr 16 „Szarak” w Krasnymstawie, pietnastu naganiaczy oraz w roli podkładacza Jarosław Kość ze swoimi psami. Odprawę poprzedziła uroczystość ślubowania, które złożyli Mariusz Manachiewicz oraz Łukasz Knap. Knieja w tym dniu sprzyjała piękną jesienną aurą i zwierzyną. Na rozkładzie znalazły się cztery dziki i cztery lisy. Łowczy Piotr Drygasiewicz Królem Polowania ogłosił kolegę Michała Zieńkę, który strzelił dzika-wycinka. Po zakończeniu polowania i rozpaleniu ogniska uczestnicy polowania zasiedli do tradycyjnej biesiady.

KŁ nr 22 „ChTPM” 

w Chełmie
(8 listopada) W obwodzie Nr 189 przy sprzyjającej pogodzie odbyło się uroczyste polowanie Hubertusowskie w Chełmskim Towarzystwie Prawidłowego Myślistwa – KŁ Nr 22 w Chełmie. Tradycyjnie polowanie rozpoczęto w Pobołowicach zbiórką przy kapliczce myśliwskiej. Łowczy koła przyjął ślubowanie od Marcina Madejskiego i Kamila Szpunara, którzy wstąpili w szeregi koła w bieżącym roku. Polowano w trzech grupach pod kierownictwem: Rafała Tyburka, Dionizego Stafińskiego i Macieja Stempkowskiego. Niestety, tylko w jednej grupie widziane i strzelane były dziki. Brak zwierzyny płowej i dzików w pędzonych miotach pozostałych grup spowodowany był prawdopodobnie obecnością w tym rejonie pary wilków. Wilki widziane były na terenie lasu Haliczany - Wolawce. W polowaniu udział wzięło 48 myśliwych. Na pokocie złożono dwa dziki i siedem lisów. Królem polowania został Tomasz Drygasiewicz, zaś Wicekrólem Waldemar Cichosz. Na medal i tytuł króla pudlarzy zapracował Artur Lipiec. Tradycyjnie polowanie zakończono pokotem i biesiadą myśliwską przy ognisku, która trwała do późnych godzin wieczornych.

 

 

WKŁ nr 163 „Orlik”
w Chełmie
Uroczyste polowanie Hubertowskie w WKŁ nr 163 „Orlik w Chełmie odbyło się 8 listopada na terenie obwodu łowieckiego nr 155, teren leśnictwa Góry -Kumowa Dolina. Uczestniczyło w nim dwudziestu dwóch myśliwych, przy pomocy naganiaczy i psów w jednej grupie. Polowanie poprowadził Mariusz Kot. Ppozyskano siedem dzików i jednego lisa. Królem polowania został nowo przyjęty do Koła Bartłomiej Grobelny (pozyskał dwa dziki), tytuł Wicekróla odebrał Aleksander Zawalski, który pozyskał jednego dzika-wycinka, natomiast Tytuł Króla Pudlarzy otrzymał Leszek Harańczuk. Polowanie zostało zakończone biesiadą.

admin

Ostatnie od admin

W górę