czwartek, 21 kwietnia 2016 07:55

Problem nie tylko kraczący

Ponad 50 gniazd gawronów naliczył radny miejski przy Przedszkolu nr 2, ale problem jest dużo większy. Ptaki z okolic PZL i dawnych obiektów Avii przeniosły się na drzewa w centrum Świdnika. Mieszkańcy apelują o prześwietlenie koron drzew, na których gawrony zbudowały gniazda. W tej chwili nic jednak nie da się zrobić. Urzędnicy muszą czekać do jesieni.

czwartek, 21 kwietnia 2016 07:53

Złote pióro już czeka!

Już w najbliższy czwartek będzie kolejna szansa na przetestowanie swoich umiejętności bezbłędnego pisania. Organizatorzy zapraszają na ósmy już Wojewódzki Konkurs Ortograficzny im. dra Sławomira Myka.

czwartek, 21 kwietnia 2016 07:51

Obywatele mogą więcej

Mieszkańcy osiedla Wschód w Świdniku regularnie zwracali uwagę, że w ich okolicy brakuje placu zabaw. Przedstawiciele ratusza tłumaczyli z kolei, że pieniędzy nie starcza na wszystko. Ale w tym roku plac zabaw powstanie – urzędnicy właśnie ogłosili przetarg na jego budowę. Wszystko za sprawą Budżetu Obywatelskiego.

czwartek, 21 kwietnia 2016 07:48

Wspominanie pradziejów

Były pokazy historyczne, rekonstrukcje, wystawy, uroczystości szkolne, koncerty i występy. Niemal cały miniony tydzień upłynął w Świdniku pod hasłem obchodów rocznicy 1050-lecia chrztu Polski.

czwartek, 21 kwietnia 2016 07:48

Uczulamy alergików

W Świdniku będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji alergologicznych w ramach trwającego od 18 do 24 kwietnia „Tygodnia Edukacji nt. Anafilaksji”. Akcja jest częścią kampanii „Przygotuj się na wstrząs!”, objętej patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

czwartek, 21 kwietnia 2016 07:46

Spokojnie przy 500 plus

Kilkaset rodzin już ma pieniądze na kontach. Więcej niż połowa uprawnionych złożyła wnioski. Na tych wszystkich, którzy mają pytania i wątpliwości, będą czekać w Świdniku w najbliższą środę urzędnicy wojewody.