czwartek, 31 marca 2016 07:45

Stanowisko podzieliło radnych

W miniony wtorek rada powiatu przyjęła stanowisko w sprawie projektu ustawy o obrocie ziemią. Samorządowcy uznali, że będzie ona godzić m.in. w prawo własności i prawo do dziedziczenia w rodzinach rolników. „Za” stanowiskiem opowiedziała się rządząca koalicja. Radni opozycyjni podzieli się na przeciwników dokumentu i wstrzymujących się od głosu.

czwartek, 31 marca 2016 07:43

Rośnie nowy ratusz

Dawny budynek Gimnazjum nr 2 zmienił się nie do poznania. Od miesięcy trwa tam jego przebudowa na nową siedzibę urzędu miasta. Przedstawiciele ratusza zapewniają, że prace postępują szybko i jeszcze w tym roku mają się zakończyć. Urzędnicy przeprowadzą się do nowych biur na początku przyszłego roku.

czwartek, 31 marca 2016 07:42

Pod skrzydłami Puławskiego

W miniony poniedziałek w świdnickim PCEZ obchodzono dzień patrona. Uroczystość była tym ważniejsza, że 21 marca przypadała 85. rocznica śmierci Zygmunta Puławskiego.

czwartek, 31 marca 2016 07:39

Edukacja na targach

Już w najbliższy poniedziałek (4 kwietnia) w Piaskach odbędą się Targi Edukacyjne. Na uczniów będą czekać między innymi przedstawiciele szkół i uczelni. Uczestnicy imprezy mogą również liczyć na warsztaty i pokazy.

czwartek, 31 marca 2016 07:36

„Norwid” otworzył drzwi

Gimnazjaliści mieli okazję poznać ZS nr 1 od podszewki. Oglądali prezentacje poszczególnych kierunków, i występy artystyczne. Spotkali się również z przedstawicielami uczelni i pracodawców współpracujących z ZS nr 1. Przy okazji mieli również okazję spróbować potraw przygotowanych przez swoich starszych kolegów.

czwartek, 31 marca 2016 07:29

„Piątka” dla Oliwiera

W ciągu kilku dni uczniowie, nauczyciele i rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 5 przygotowali maskotki, kartki świąteczne i upiekli mnóstwo ciast i ciasteczek. W miniony wtorek w szkole odbył się wielki kiermasz. Uczniowie z wypiekami odwiedzili również urząd miasta i radnych powiatowych. Cały dochód ze zbiórki zasili konto małego Oliwiera, który zmaga się z nowotworem.