czwartek, 07 kwietnia 2016 09:39

Ulica Kopernika do kontroli

Po skardze rowerzystów wojewoda lubelski przekazał sprawę ul. Kopernika staroście. Służby powiatowe mają sprawdzić, czy organizacja ruchu na ulicy jest zgodna z prawem i z wcześniejszymi ustaleniami. Przedstawiciele powiatu zapowiadają wnikliwą kontrolę i oferują pomoc w rozwiązaniu problemu.

czwartek, 07 kwietnia 2016 09:36

Tym razem „koncert” dali kibice

W środku nocy mieszkańców dwóch ulic w sąsiedztwie kina „Lot” zbudziły głośne krzyki i przekleństwa. Rozwrzeszczaną grupę uspokoili dopiero policjanci. Mieszkańcy łączą incydent z działalnością kilku lokali gastronomicznych w pobliżu ich bloków. O interwencję zwrócili się do rady miasta.

czwartek, 07 kwietnia 2016 09:35

Spór zbiorowy w PZL

Poszło o plany zarządu PZL przekazania zewnętrznej firmie m.in. ochrony zakładu. Związkowcy mówią wprost, że to złamanie Pakietu Gwarancji Pracowniczych i pozbawienie dotychczasowych pracowników wypracowywanych przez lata wynagrodzeń i przywilejów. Tłumaczą również, że chociaż byli gotowi na ustępstwa, to władze PZL nie chciały kompromisu. Związkowcy zdecydowali więc o wejście w spór zbiorowy z pracodawcą.

czwartek, 07 kwietnia 2016 09:35

Wszystko dla dzieci

W 2015 roku zbiórka pod hasłem „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” odbyła się już po raz 23. Jak właśnie podliczyli jej organizatorzy, dzięki hojności m.in. mieszkańców naszego miasta, udało się zebrać rekordowe 240 946,08 kg darów.

czwartek, 07 kwietnia 2016 09:33

Superbohaterowie i czarne charaktery

Posłowi ze Świdnika dostało się za przystąpienie do zespołu eurorealistów. Młodzieżówka PSL przyprowadziła pod jego biuro superbohaterów, którzy namawiali Artura Sobonia do odcięcia się od „ciemnej strony mocy”. W odpowiedzi zwolennicy parlamentarzysty z młodzieżówki PiS częstowali happenerów cebularzami. – Cieszę się, że młodym ludziom chce się jeszcze organizować takie happeningi – mówi świdnicki poseł, który tego dnia był w sejmie na Wiejskiej.

czwartek, 07 kwietnia 2016 09:31

Okradł pijanego

Wracał do domu na rauszu i padł ofiarą złodzieja. Rabuś nie pozostał jednak bezkarny. W minionym tygodniu wpadł w ręce świdnickich policjantów.