czwartek, 14 kwietnia 2016 11:23

Protest w obronie salowych poskutkuje?

Więcej pracowników, nowoczesne urządzanie i poprawa komunikacji z podwładnymi. Takie obietnice padły na spotkaniu, będącym następstwem protestu w obronie świdnickich salowych. Pracodawca nie zamierza natomiast zmieniać organizacji pracy pań sprzątających. Nie ma również mowy o podwyższeniu ich wynagrodzeń.

czwartek, 14 kwietnia 2016 11:15

Herbert na drogę

W miniona środę uczniowie z I LO już po raz kolejny włączyli się do akcji „Czytam w podróży”. Z zakładkami pełnymi fragmentów wierszy pojawili się m.in. na lotnisku i na przystankach na terenie Świdnika.

czwartek, 14 kwietnia 2016 11:14

Rodzina na dobre i na złe...

Czwarta edycja konkursu, organizowanego w Gimnazjum nr 1, stała się o tyle wyjątkowa, że zwycięzcy odbierali nagrody od władz wojewódzkich w budynku KUL. Podczas uroczystości padła również propozycja przekształcenia dotąd świdnickiej rywalizacji w wojewódzką.

czwartek, 14 kwietnia 2016 11:10

Cenny sprawdzian dla danowców

19 medali, w tym sześć złotych, zdobyli w rozgrywanej Piasecznie czwartej edycji turnieju kickboxingu dla dzieci i kadetów „Piaseczno Open” reprezentanci Lubelskiego Klubu Sportów Walki Dan ze Świdnika. Spośród naszych reprezentantów najlepiej zaprezentował się Paweł Wilczopolski, który wywalczył złoto w pointfigthingu, srebro w soft-stick oraz złoto w walkach drużynowych soft-stick.

czwartek, 14 kwietnia 2016 11:10

Na początek aż pięć goli Pawła Szyjduka

Rozpoczęły się rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Szóstek Piłkarskich, organizowane przez Starostwo Powiatowe w Świdniku i Ognisko TKKF Świt. W dwóch ligach rywalizuje, podobnie jak przed rokiem, 17 zespołów.

czwartek, 14 kwietnia 2016 11:09

O medale nie będzie łatwo

W najbliższy weekend w Olympiahalle w Innsbrucku odbędzie się turniej Austrian Classics – Puchar Świata w kickboxingu. W zawodach, w gronie ponad półtora tysiąca zawodników, którzy przystąpią do rywalizacji, wystartuje troje reprezentantów LKSW Dan Świdnik. Do kadry narodowej na imprezę zostali powołani Paweł Zdun i Adrianna Skowrytko, barwy klubowe reprezentować będzie zaś Zuzanna Wesołowska.