Wydarzenie odbędzie się w dniu 18 maja 2016 r. w godz. 1100 - 1700 w Świdniku na Placu Konstytucji 3 Maja, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10.

czwartek, 21 kwietnia 2016 08:31

Trzylatki zostaną w domach

Miejskie władze czekają jeszcze na potwierdzenia od rodziców, ale dyrektorzy szkół i przedszkoli mówią wprost, że w tym roku miejsc dla najmłodszych dzieci nie wystarczy. Powodem jest duża liczba sześciolatków, które pozostaną w przedszkolach.

czwartek, 21 kwietnia 2016 08:13

Ostatnia droga prof. Gilowskiej

– Czy można być jednocześnie zdyscyplinowanym, wymagającym, a jednocześnie roztaczającym wokół siebie atmosferę sympatii i życzliwości? Można – mówił podczas uroczystości pogrzebowych prof. Gilowskiej prezydent RP Andrzej Duda. Wcześniej odznaczył wicepremier pośmiertnie Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

czwartek, 21 kwietnia 2016 08:11

Zła pogoda? Żaden problem

Jeszcze w tym roku system wspomagający lądowanie w świdnickim porcie lotniczym ma zmienić kategorię na wyższą. Oznacza to, że piloci będą mogli lądować przy gorszej pogodzie i słabszej widoczności.

czwartek, 21 kwietnia 2016 08:02

Radny na rzecznika

Od minionego czwartku radnemu miejskiemu ze Świdnika została powierzona funkcja rzecznika wojewody lubelskiego. Radosław Brzózka w lubelskim urzędzie pracuje od lutego. Wcześniej był zatrudniony w starostwie powiatowym w Świdniku.

czwartek, 21 kwietnia 2016 07:56

Komunikacyjne zacieśnianie więzi

Nowe połączenie ma rozwiązać problem dojazdu mieszkańców w kierunku cmentarza. Autobusy trzeciej dziennej linii najprawdopodobniej będą dojeżdżać na Felin. Przedstawiciele ratusza tłumaczą, że o konkretach będą rozmawiać z władzami Zarządu Transportu Miejskiego jeszcze w kwietniu.